perjantai kissa bileet perjantai kissa bileet
Google varoittaa Google varoittaa
Vaateapustus Vaateapustus
Talvisota suomalaisten syy Talvisota suomalaisten syy
vaikka on sota minusta et pääse ;) vaikka on sota minusta et pääse ;)
Hatsapuria naamaariin Hatsapuria naamaariin
traktori iski jälleen traktori iski jälleen
Steven Seagalin kanssa palaverissa Steven Seagalin kanssa palaverissa
Harald Bluetooth Harald Bluetooth
Ukrainalaiset ovat puhdasrotuisia slaaveja Ukrainalaiset ovat puhdasrotuisia slaaveja
Jiri servaa Alin. Jiri servaa Alin.
paska perse pillu finlandia paska perse pillu finlandia
kokeile sinäkin kokeile sinäkin
Tankistaja Tankistaja
Muutama kuvitus. Muutama kuvitus.
Hyvän mielen video Hyvän mielen video
Berlusconin kanssa Alpeilla laskettelemassa Berlusconin kanssa Alpeilla laskettelemassa
Bold Eagle Bold Eagle
tankki piilossa tankki piilossa
Nuolipyssy Nuolipyssy
Minttukaakao Minttukaakao
Alkoi tulosta syntymään! Alkoi tulosta syntymään!
paska perse pillu castlevania paska perse pillu castlevania
perhosia vatsassa perhosia vatsassa
 519 näyttökertaa, 22 viestiä, 0.09 MB, 1 tiedosto, 24.11.2021 10:21:09
[ + 2 | ]

Sankari Rittenhouse vältti tuomion

[58836] [635cf378dd7cb73d.jpg] [0.09 MB] [595x680] [] []
635cf378dd7cb73d.jpg

24.11.2021 11:10:52
#520173 [+1] Piilota Suosittele

Jenkeissä oikeuslaitoksia on kaksi rinnakkain.
Nyt pääsi pälkähästä, kun valamiehistö vapautti tunteella.
Seuraavaksi onkin siviilioikeus, jossa mennään lain mukaan.

24.11.2021 11:36:41
#520185 [+2] Piilota Suosittele

>>520180 Kuvanauhalla miehellä oli kyllä käsiase ja mies myönsi sen itsekkin todistajan pömpelistä kun kysyttiin että oliko sinulla kädessäsi käsiase? Suvakki pelle sekoilee vaan kiimassa

24.11.2021 14:01:36 | 14:28:19
#520242 [+5] Piilota Suosittele

Suurin osa kaikesta mitä olette lukeneet ja kuulleet tästä tapauksesta on paskaa. Se on tiedetty sellaiseksi jo vuoden, ja nyt se on vahvistettu oikeudessakin. Tunteet ovat nyt kuumana kun lain ja todisteiden valossa tehty päätös onkin jotain muuta kuin mitä lynkkausporukka halusi sepitetyn tarinan pohjalta.

Syyttäjän todistaja myönsi oikeudessa että tuli ammutuksi vasta edetessään Rittenhousea kohti aseella osoittaen. Hänestä on kuva jossa hän pitelee edelleen tuota asetta Rittenhousen luodin murjomassa kädessään - laitonta asetta, koska hän on tuomittu rikollinen eikä saa sellaista kantaa. Itse asiassa kaikki kolme luodista saanutta olivat moneen kertaan tuomittuja väkivaltarikollisia, yksi heistä oli viidestä teosta tuomittu lapsenraiskaaja. Lisäksi he olivat kaikki valkonaamoja, mikä sekin tulee monelle yllätyksenä koska onhan lehdistö sentään mustamaalannut Rittenhousen valkoisen ylivallan kannattajaksi.

Muistakin kahdesta luodista saaneesta on kuvia ja videota, joissa näkyy kuinka vainajat hyökkäävät Rittenhousea vastaan tai ajavat häntä takaa. Murhatuomio vaatisi että valamiehistö vakuuttuisi tekojen tarkoituksellisuudesta 'beyond reasonable doubt'. Se on korkea rima, jota syyttäjä ei pystynyt ylittämään, siitä huolimatta että lehdistö oli tuominnut Rittenhousen jo verekseltään. Lehdistön toiminta tässä tapauksessa on kaikin puolin moitittavaa ja hyvin pelottavaa. MSNBC yritti ilmeisesti jopa varjostaa valamiehistöä ja sai siitä hyvästä bannit oikeuskäsittelyyn.

Yllä mainittu siviilikanne ei ainakaan toistaiseksi ole Rittenhousea vaan kaupunkia vastaan.

24.11.2021 15:44:23
#520310 [+-] Piilota Suosittele

>>520305
Ihmettelen vaan ku sonjaltaki löyty asiallista tekstiä jo toisen kerran koko luolaston historian aikana. Sen ensimmäisenki se sitten poisti...

24.11.2021 17:09:24
#520325 [+2] Piilota Suosittele

media on pottuuntunut kun kukaan niistä joita toi ampui ei ollut mustia. sitten ne jenkit mellakoi kun ei ollut mustia mukana.

24.11.2021 22:08:17
#520455 [+1] Piilota Suosittele

>>520173
Kyl tää oli ihan selkeää itsepuolustusta. Ensimmäine kaveri ketä kuoli jahtas Rittenhousea kymmenie metrie matkan, ketjun kanssa ja uhkas useita kertoja tappaa Rittenhousen. Yritti repiä rittenhousen asetta milloin sai luodista. Seuraava kaveri sai luodista kun mellakoitsijat oli onnistunu Rittenhousen kaatamaa maahan ja mm. potki tätä maassa päähän. Pari kertaa skeittilaudasta myös päähän sai Rittenhousen laukasemaan aseensa seuraavan kerran. Tämä tyyppi kuoli. Viimeinen kaveri oli osottamassa Rittenhousea pistoolilla, ase ohimolla. Sai luodista käteen. Myönsi oikeudessa osoittaneensa Rittenhousea ensin, ennen kuin sai luodista.

Jenkeissä saa puolustaa perhettään ja yhteisöään aseella ja jos henkensä puolesta pelkää, tappavan voiman käyttö on sallittua. Tämä koko episodi on nähtävissä useasta eri kulmastakin videolla. Nämä kun katsoo, niin asiassa ei pitäisi olla mitään epäselvää.

[ 22 viestiä | ]