Tummaihoisen historian kuukausi Tummaihoisen historian kuukausi
Valmiiksi paskotut farkut Valmiiksi paskotut farkut
Muutama webm 25 Muutama webm 25
Voita lotossa Voita lotossa
Ei luolastossa mitään puuhata Ei luolastossa mitään puuhata
Satasen seteli Satasen seteli
Professional dominatrix Professional dominatrix
5000 vuotta vanha silmäproteesi 5000 vuotta vanha silmäproteesi
Silja line on baras ja ostos gärryt :------DDD Silja line on baras ja ostos gärryt :------DDD
Hammasläägäri :DDD Hammasläägäri :DDD
Jonned ei pidä lätgästä :--DD Jonned ei pidä lätgästä :--DD
Sielunmatkaaja Sielunmatkaaja
Karppi ja koiro Karppi ja koiro
Sipulirenkaita Sipulirenkaita
Muutama webm 24 Muutama webm 24
Työpaikkailmoitus RÄH HÄH höhö Työpaikkailmoitus RÄH HÄH höhö
Vova-setä ja Batka juttelevat Vova-setä ja Batka juttelevat
Logiikka Logiikka
Shadow cat Shadow cat
Kuva ei tarvitse otsikkoa Kuva ei tarvitse otsikkoa
Art of Memé War Art of Memé War
Green frog poster Green frog poster
Bellon Börheä Bellon Börheä
Ei ole mitään homojen höyrytupakkaa Ei ole mitään homojen höyrytupakkaa
 619 näyttökertaa, 16 viestiä, 0.1 MB, 1 tiedosto, 22.11.2021 16:42:29
[ + 4 | ]

PC-pelaamista 90-luvulla

[58777] [pcpelaamista.jpg] [0.1 MB] [960x945] [] []
pcpelaamista.jpg

pc pelaamista

22.11.2021 18:12:34
#519507 [+-] Piilota Suosittele

>>519479
Silloin tehtiin kaikkea porukalla. Nykyään kaikki nyhvää omissa nurkissaan ja tuijotavat puhelintaan. Mitenkähän noi tulee pärjäämään sitten kaks kymppisinä, ku sosiaalinen elämä ennen sitä nolla...

22.11.2021 19:45:42
#519527 [+3] Piilota Suosittele

>>519496
Voi niitä aikoja, kun oli nuori ja opiskelemassa it-alaa. Koulupäivän jälkeen jäätiin vetelemään Doomia tuntikausiksi.
Kun oli nuori, terve ja innokas, niin ei ollut koskaan kusihätä, ei nälkä eikä väsy. Moottorisaha kourassa juostiin hulluna hihkuen toisten kimppuun kunnes se nälkä oli sittenkin aivan liian suuri.

Sitä en kyllä muista milloin tehtiin läksyjä ja ohjelmoitiin harjoitustehtäviä. Jossain välissä nekin tehtiin.

22.11.2021 21:27:37 | 14:38:53
#519583 [+1] Piilota Suosittele

>>519567
>>519577

:333


Ehti olla eilen bendeleellinen hetkelliskuumotus kun oli tarvetta poistaa viesti enkä heti löytänyt uudenkarheaa roskisikonia >:3 Mutta mukavaa jos sivuston kehitys on kehittynyt :3

22.11.2021 23:52:47
#519683 [+-] Piilota Suosittele

>>519627
Meillä luokat olivat koko ajan avoinna ja loppuajan meillä oli dedikoitu luokka dedikoiduilla henkilökohtaisilla koneilla, ei tarvinnut koodata käytävällä. :D

Mutta tarkemmin kun muistelee, niin ohjelmointia tehtiin ainakin viikonloppuisin kovasti... ne vähemmän tärkeät teoriajutut taidettiin kyllä vetäistä kasaan 5 minuuttia ennen tunnin alkua.

Doom (muista edes mikä versio, se ensimmäinen verkkoversio kaiketi) oli kyllä pääosassa pitkään. Civnetiä muutamat yrittivät, ei ottanut tuulta alleen. Quakea jossain vaiheessa yrittivät myös, ei ottanut sekään tuulta alleen.

Jossain vaiheessa Death Rally sai aika hyvin koulussa kannatusta, mutta se katosi nopeasti, kun Duke Nukem 3d sai porukat taakseen. Shadow Warrior taisi olla siinä jossain kanssa, mutta se ei ketään kiinnostanut. Blood 2 oli aika next leveliä grafiikaltaan, liikkeiltään ja aseiltaan. Se nousi jossain vaiheessa pelatuimmaksi.

[ 16 viestiä | ]