henkilö henkilö
Putin Putin
Elon Musk Elon Musk
Huutista! Huutista!
get the body get the body
Keskiaikainen 'voi paska' Keskiaikainen 'voi paska'
Kebabbi keitetyillä perunoilla Kebabbi keitetyillä perunoilla
Kaalemato.com Kaalemato.com
Nostalgia Nostalgia
jatko talvisota jatko talvisota
Tiedoksenne noin niinkuin suunnilleen Tiedoksenne noin niinkuin suunnilleen
100% hetero 100% hetero
knitter knitter
Apsuluttinen paha Apsuluttinen paha
nyt on lopetus nyt on lopetus
hoitajien palkat hoitajien palkat
aku sedä aku sedä
norsu norsu
Cybepunk Luolasto - Pahan palkka Cybepunk Luolasto - Pahan palkka
Valitse traktori Valitse traktori
Wolttineekerit Wolttineekerit
sillä välin mexicossa sillä välin mexicossa
tuttua hommaa tuttua hommaa
Marinoi kamunsa Marinoi kamunsa
 767 näyttökertaa, 16 viestiä, 0.1 MB, 1 tiedosto, 22.11.2021 16:42:29
[ + 4 | ]

PC-pelaamista 90-luvulla

[58777] [pcpelaamista.jpg] [0.1 MB] [960x945] [] []
pcpelaamista.jpg

pc pelaamista

22.11.2021 18:12:34
#519507 [+-] Piilota Suosittele

>>519479
Silloin tehtiin kaikkea porukalla. Nykyään kaikki nyhvää omissa nurkissaan ja tuijotavat puhelintaan. Mitenkähän noi tulee pärjäämään sitten kaks kymppisinä, ku sosiaalinen elämä ennen sitä nolla...

22.11.2021 19:45:42
#519527 [+3] Piilota Suosittele

>>519496
Voi niitä aikoja, kun oli nuori ja opiskelemassa it-alaa. Koulupäivän jälkeen jäätiin vetelemään Doomia tuntikausiksi.
Kun oli nuori, terve ja innokas, niin ei ollut koskaan kusihätä, ei nälkä eikä väsy. Moottorisaha kourassa juostiin hulluna hihkuen toisten kimppuun kunnes se nälkä oli sittenkin aivan liian suuri.

Sitä en kyllä muista milloin tehtiin läksyjä ja ohjelmoitiin harjoitustehtäviä. Jossain välissä nekin tehtiin.

22.11.2021 21:27:37 | 14:38:53
#519583 [+1] Piilota Suosittele

>>519567
>>519577

:333


Ehti olla eilen bendeleellinen hetkelliskuumotus kun oli tarvetta poistaa viesti enkä heti löytänyt uudenkarheaa roskisikonia >:3 Mutta mukavaa jos sivuston kehitys on kehittynyt :3

22.11.2021 23:52:47
#519683 [+-] Piilota Suosittele

>>519627
Meillä luokat olivat koko ajan avoinna ja loppuajan meillä oli dedikoitu luokka dedikoiduilla henkilökohtaisilla koneilla, ei tarvinnut koodata käytävällä. :D

Mutta tarkemmin kun muistelee, niin ohjelmointia tehtiin ainakin viikonloppuisin kovasti... ne vähemmän tärkeät teoriajutut taidettiin kyllä vetäistä kasaan 5 minuuttia ennen tunnin alkua.

Doom (muista edes mikä versio, se ensimmäinen verkkoversio kaiketi) oli kyllä pääosassa pitkään. Civnetiä muutamat yrittivät, ei ottanut tuulta alleen. Quakea jossain vaiheessa yrittivät myös, ei ottanut sekään tuulta alleen.

Jossain vaiheessa Death Rally sai aika hyvin koulussa kannatusta, mutta se katosi nopeasti, kun Duke Nukem 3d sai porukat taakseen. Shadow Warrior taisi olla siinä jossain kanssa, mutta se ei ketään kiinnostanut. Blood 2 oli aika next leveliä grafiikaltaan, liikkeiltään ja aseiltaan. Se nousi jossain vaiheessa pelatuimmaksi.

[ 16 viestiä | ]