Ricardo Party Ricardo Party
1 cup 2 kittens 1 cup 2 kittens
kitarointia kitarointia
Nyt sattuu... Nyt sattuu...
Lord Buckethead (Britannian vaalit) Lord Buckethead (Britannian vaalit)
Näinhän se vain on ;_; Näinhän se vain on ;_;
Ich bien reich himmel aghtung! Ich bien reich himmel aghtung!
Naisten halut.. (8) Naisten halut.. (8)
Pim! Olet börhötisoitu :3 Pim! Olet börhötisoitu :3
Maista katumus Maista katumus
salainen kissarituaali salainen kissarituaali
Kattilauma Kattilauma
Pridejuhlaa. Ja kivaa on!! Pridejuhlaa. Ja kivaa on!!
2-7. 2-7.
kevyttä nykimistä kevyttä nykimistä
Skeletorin mukava päivä Skeletorin mukava päivä
REEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE REEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Hymyilisit enemmän. Hymyilisit enemmän.
Balkan beat Balkan beat
c h o m p c h o m p
Kapteeni Hepoinen Kapteeni Hepoinen
Ringsphere Ringsphere
hyökkäykseen :3 hyökkäykseen :3
tänne se käsi :3 tänne se käsi :3
 918 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.13 MB, 1 tiedosto, 21.11.2021 14:31:59
[ + 8 - | ]

Lapsia pitää suojella

[58752] [185571.jpg] [0.13 MB] [780x960] [] []
185571.jpg

pakolainen

(47)  · 

polizei

21.11.2021 18:54:44
#519164 [+3] Piilota Suosittele

Oi jukolauta, Dogs of Berlin sittenkin saamassa kakkoskauden ja pitäisi alkaa 3.12.

Sen verran hyvin kertoi Saksan maahanmuuttajarikollisuudesta ja meiningistä, että päätyi naftaliiniin. Netflixiin on tullut useita tällaisia hienoja Euroopan todellisuutta kuvailevia draamasarjoja, joilta sitten on woketettu rahoitukset ja jatkot pois.
Hienoa, että DoB näyttää saaneen jatkoa.
Vielä kun saksalainen Skylines saisi myös jatkoa, jonka ensimmäinen kausi jäi totaalisen kesken.

22.11.2021 00:01:50
#519247 [+3] Piilota Suosittele

>>519231
Niin, eipä ole Kalifaatti -sarjalle vielä toista kautta kuulunut.
Taisi kertoa liian paljastavasti Ruotsin asioista, niin wokettajat ovat jahdanneet rahoja pois, yrittäneet masinoida IMDB:n arvosanan laskua ja häiritä tekijätiimiä.

IMDB:n arvoisanoista tulikin mieleen erään huonon neekerisarjan (whoops, mitä sanoinkaan) jaksossa kerrottu vaiettu totuus, että neekerisarjat saavat paremmat arvosanat ilman ansioita siksi, että ovat neekerisarjoja ja niitä sitten wokettajavasemmistolaisliberaalit käyvät arvioimassa subjektiivisesti antaen kymppiä, vaikka ohjelma olisi ihan shittiä. En nyt muista varmuudella, mutta sanoivatkohan, että keskimäärin yhden numeron verran näillä ohjelmilla on liian hyvät arvosanat.
Ja tämä ihan oikeasti on taivahan tosi kun lukuja katsoo. Pätee muuten kyseiseen kehnoon "komediasarjaankin", Black as Fuck oli sarja tai joku niistä sen tekijän muista lähes saman nimisistä sarjoista.

Mustien sarjoista tosin ne korkeat arvosanat allekirjoitan itse Snowfall -sarjan ja Power -sarjan (ja sen spin-offien) yhteydessä. Erittäin hyviä sarjoja. Powerin taustalla olevan 50 cent -räppärin uusi BMF -sarja on myös ihan ok, mutta ei missään tapauksessa Powerin tasolla.

[ 6 viestiä | ]