apinapassi apinapassi
Pierujekku Pierujekku
Ketkä kaksi on tässä? Ketkä kaksi on tässä?
Keskusta Keskusta
Hail Satan Hail Satan
Ei toimi Suomessa! Ei toimi Suomessa!
Pyllistä veronmaksaja, liukastetta ei ole Pyllistä veronmaksaja, liukastetta ei ole
sanna marin sanna marin
Poliisi kiipelissä Poliisi kiipelissä
Polvistukaa pellet. Polvistukaa pellet.
Kunniattomat paskiaiset Kunniattomat paskiaiset
Insane in the membrain Insane in the membrain
Ihana nainen Ihana nainen
John Lydon John Lydon
Halla-Ahon velipoika löyty Halla-Ahon velipoika löyty
Posti Posti
Jukka Jalonen Jukka Jalonen
shit happens shit happens
Cheese Cheese
Itkuvirsi Itkuvirsi
Ei ole keneltäkään pois Ei ole keneltäkään pois
MM2022 MM2022
Väestönvaihto on salaliittoteoria. Väestönvaihto on salaliittoteoria.
Polsisi Polsisi
 411 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.3 MB, 1 tiedosto, 12.11.2021 09:40:37
[ + 2 | ]

Hesarin propagandaa osa 2.

[58391] [Screenshot_20211112-084008_Twitter.jpg] [0.3 MB] [1079x1156] [] []
Screenshot_20211112-084008_Twitter.jpg

helsingin sanomat

(14)  · 

propaganda

(103)
12.11.2021 17:32:27 | 17:32:53
#515421 [+-] Piilota Suosittele

Koska Jumis on niin tietämätön, niin väännetäänpä hetki pari metriä rautalankaa.

Hesari julkaisee videoklippejään mm. Reutersilta, joka taas voi hankkia sisältöä käytännössä mistä tahansa. Reuters ei itsekään omissa julkaisuissaan mainitse klippien alkuperää videon ulkopuolella, kuten on tilanne esimerkiksi Reutersin Youtube-kanavalla. Joko leima itse videossa riittää, tai maininta on muuten tarpeeton.

No miksi siis kannattaa käyttää nimen omaan Reutersia, eikä tilata klippejä suoraan Venäjältä? Siksi että Reutersilla taataan, että sisältö on tarkastettua, validia, aitoa ja materiaalille on käyttöoikeus.

12.11.2021 23:02:25
#515585 [+-] Piilota Suosittele

>>515449
Tässä alkaa näkyä selkeä trendi, eli silloin kun et selkeästikkään ole ymmärtänyt asiaa ja huomaat olleesi täysin pihalla, tulee tuo saman sisältöinen kommentti.

Se miten Reuters toimii on fakta. Sinä voit toki siirtää keskustelun mielipidevinkumiseksi siitä mikä olisi oikea toimintamalli, mutta se ei muuta faktaa miksikään. Reuters tekee oman sopimuksensa aineiston tuottajien kanssa ja oman sopimuksensa sitten omien asiakkaidensa kanssa. Jos Reuters vaatii, että heidän jakamassaan aineistossa viitataan nimen omaan Reutersiin, niin silloin siihen on viitattava.

[ 5 viestiä | ]