Graves Graves
Tynkkynen Rotuaarilla vol 2 Tynkkynen Rotuaarilla vol 2
Perspillu karkit Perspillu karkit
viimenen työpäivä viimenen työpäivä
Gif1 Gif1
Kollaa Kestää - Jäähyväiset Aseille Kollaa Kestää - Jäähyväiset Aseille
Massacration - Metal Milf Massacration - Metal Milf
Tunnetko Suomen linnat? Tunnetko Suomen linnat?
Koiratkin vihaavat neekereitä Koiratkin vihaavat neekereitä
Nylon Beat - Anna mulle Nylon Beat - Anna mulle
Suomalainen virkamies Suomalainen virkamies
Tätähän tämä on... Tätähän tämä on...
Hiukset :3 Hiukset :3
Amiga musaa Amiga musaa
"STATE OF THE UNION 2020" — A Bad Lip Reading "STATE OF THE UNION 2020" — A Bad Lip Reading
Braindead Braindead
Kiinan ja Venäjän liitto Kiinan ja Venäjän liitto
Rääkkäystä Rääkkäystä
Gary Glitter - Leader of the Gang Gary Glitter - Leader of the Gang
toi ämmä ansaitsis saada turpaansa ja kovaa toi ämmä ansaitsis saada turpaansa ja kovaa
<3<3<3<3 <3<3<3<3
Autokorrekti Autokorrekti
kisseparty kisseparty
Vihreiden propagandaa Vihreiden propagandaa
 550 näyttökertaa, 1 viesti, 0.14 MB, 1 tiedosto, 21.09.2021 08:08:38
[ + 5 | ]

Snail

[56858] [snail.jpg] [0.14 MB] [1080x1029] [] []
snail.jpg

snail

 · 

etana

(12)  · 

kotilo

21.09.2021 19:37:05
#502701 [+1] Piilota Suosittele

- Kattos, sehän on Esa. Moroo, mitä jätkä?
- ....
- Esa?
- Mää.. mää en halua puhua siitä mitä just koin.
- Hä? Siis tietenki voit puhua. Me ollaan sun kavereita. Ja jos tarvit juttukamua tai jeesiä niin tietenki me autetaan sua.
- .. huoh. No siis... pliis, elekää naurako ny, mutta mää olin ryömimässä eteenpäin ihan kaikessa rauhassa ku yhtäkkiä tunsin miten mut tempastiin jonku korkeamman voiman avulla ylös ihan vitun korkeelle ku olin menossa sinne asfaltille. Siinä ei menny ku muutama sekunti niin yhtäkkiä mää olin sen tien toisella puolella. ... oonko mää saatana sekuamassa?
- .. no tuota, aika hurjan kuulonen juttuhan tuo on. Tota, ookko varma ettet oo taas syöny kärpässieniä?
- En oo. Tai siis oon. Olin siis siellä tien toisella puolella siinä kivan lammikon vieressä ja lähin menemään tien yli ku yhtäkkiä maa katos jalkojen alta ja tunsin lentäväni. Ei se kauaa kestäny ja sitte yks kaks olinki sen tien toisella puolella. Mua... vittu mua pelottaa. Mitä helevettiä tapahtu?
- Ootas ny, ota rauhallisesti. Sulle tuli vaan joku tilapäinen mielenhäiriö. Me ollaan ny tässä sun vieressä ihan koko ajan niin voit olla niinku huoleti. Otetaan vaan rauhallisesti.
- .. EI EI SAATANA OTETA RAUHALLISESTI! Vittu mää näin sen. Mää näin sen! Se oli astia täynnä etanoita ja kotiloita. Mää en ikinä unoha sitä. Yhtäkkiä taivaasta tuli kaks helevetin isoa nakkimöhkälettä ja otti jokkaisen kiinni yksitellen. Siellä kauempana oli joku vitun iso systeemi mihin ne pudotettiin. Ja ne huudot ja feromonit. Mää.. mää en voi jatkaa enää tällä tavalla. Meen kiven sen ison kiven päälle aukiolle, mää en voi enää elää näin!
- Ei jumalauta se sekos, auttakaa ny saatana. Se, se vaan tarvii vähän huolenpitoa ny.
- SUURET NAKKIHIRVIÖT, OTTAKAA MINUT JA LOPETTAKAA TÄMÄ KIDUTUS! MINÄ ANTAUDUN AAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!
. ... ei saatana.. hä? Mikä tuo on?
- GAAAAAAH SE OLIKI TOTTA, ME KUOLLAAN KAIKKI!! OON AINA VIHANNU TEITÄ HASITAKAA VITTU AAAAAAAGGGGGHHHHHHHgggggghhggghhhh...

No niin, niinku sanoin niin etanoiden tai kotiloiden keittäminen on ihan helppoa hommaa. Tämän jälkeen valmistamme shoufflen hyvin nopeasti mintun lehdillä sekä savustetulla suolalla, sillä etanet ovat sinänsä mauttomia. Ah tres bién! Allois, ja seuraavaksi valmistamme tryffelisoosin.

[ 1 viestiä | ]