Yle propagandaa taas 13. Yle propagandaa taas 13.
Neekerit tykkää mummoista koska niillä on rahaa Neekerit tykkää mummoista koska niillä on rahaa
Mmmm.. :) Mmmm.. :)
juoppo maalari juoppo maalari
Turku Turku
Ei voi kuin miettiä Ei voi kuin miettiä
nyt on aika elää nyt on aika elää
Running in the 90s [1 hour] Running in the 90s [1 hour]
Tosi rakkautta <3 Tosi rakkautta <3
Stalin oli cancel-kulttuurin edelläkävijä! Stalin oli cancel-kulttuurin edelläkävijä!
Pakolainen Pakolainen
taneli taneli
ollakko vaiko eikö olla ollakko vaiko eikö olla
hieman ruvella hieman ruvella
Suomessa on maailman neutraalein oikeusjärjestelmä Suomessa on maailman neutraalein oikeusjärjestelmä
????? ?????
Paint-joulukalenteri 2021 - Luukku 1 Paint-joulukalenteri 2021 - Luukku 1
Rapunaama tuli ulos kaapista. Annetaan hänelle aplodit Rapunaama tuli ulos kaapista. Annetaan hänelle aplodit
Ricardostaja Ricardostaja
You are made of Stupid You are made of Stupid
Mun puhelimessa on Neekereiden oma käyttis Mun puhelimessa on Neekereiden oma käyttis
loikka loikka
Siis hyi saatana Siis hyi saatana
N-sana N-sana
 497 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.04 MB, 1 tiedosto, 23.08.2021 20:48:24
[ + 4 - | ]

HDMI

[56053] [hdmi.jpg] [0.04 MB] [960x718] [] []
hdmi.jpg

23.08.2021 21:01:20
#493869 [+-] Piilota Suosittele

Ehkä siksi käytän tietokonetta kaikkena median toimittajana. Ei ole erikseen DVD / Bluray-pyörittimiä. Ei cd-pyörittimiä. Yksi laite, joka hoitaa kaiken tuon.

Erikseen pelilaitteita en laske tähän, vaan laitteen joka hoitaa kaiken tuon.

23.08.2021 23:00:38
#493952 [+-] Piilota Suosittele

Mikä helevetin hinku se on debiileillä seniileillä laittaa kaikki uusimmat laitteet mitä vaan löytyy vaikkei ne tajua niistä hevon vittuakaan vaikka kuinka monesti selittäis ja näyttäis kädestä pitäen?

24.08.2021 07:29:39
#494002 [+-] Piilota Suosittele

>>493952

Ei tarvitse edes niin tehdä. Riittää, että on laser-tulostin. Asiakkaallani on nyt vaihdettu kone. Siihen tuli mukaan laseri. Laseria ei oltu asennettu vaikka pakettiin tuli "käyttövalmiina".

NOh. Kävin asentamassa. Ei siinä mitään. Testasin, että toimii. Soitti hetken päästä perään, että tulostin en toimi edelleenkään. Toki vastasin, että toimii. Sitten kun sain aikaa käydä katsomassa niin ei ollut vain valinnut webmailista tulostinta mihin tulostetaan.. Että semmoista.

24.08.2021 07:48:35
#494004 [+-] Piilota Suosittele

>>494002
Mulla yks järkensä menettäny naapuri aikonaan kuuli, että tiiän tietokonneista jottain. Pyyti käymään auttamassa ku netti ei toiminu. Menin käymään ja aika nopeasti se syykin selevis - se vitun tollo oli repiny piuhat irti seinästä. Laittoin ne takas ja sannoin, että toimii jälleen. Fast forward pari päivää ja taas sama juttu, netti ei toimi. Ja jälleen sama juttu. Yritin asiallisesti selittää, että ei se netti toimi jos ottaa virtajohdon ja rj45:n irti. Rupes selittämään jotaki levottomia kalliista kännykkälaskuista joita se ei pysty maksamaan, koska on vuosikausien sopimus tehty ja siksi ottaa ne johdot pois, että säästyis rahaa.

Yritin varovaisesti kysellä, että mitä vittua se sönköttää, ku taloyhtiössä on kuitenki vuokraan kuuluva netti että kelle se oikeen maksaa ja mistä. Ei osannu kertua, mutta sano että kallista on. Siinä lähtyä tehessä, samalla ku sen muija oli hengityskoneessa sairaalassa, niin kysy että löytyykö netistä seksifilimejä. Laittoin sille pornhubin sivun esiin ja sannoin, että tuolta löytyy. Heebo muuten tykkäs polttaa sisällä vaikka muijalla oli keuhkosairaus ja ryyppäs kavereittensa kanssa, että akka ei saanu nukuttua. Tuossa joku vuos sitte se muori sitten heitti henkensä niin nykyään se sankari istuu aamusta iltaan tuolla pihalla ja kyttää muiden kulkemisia selittäen kaikille jotka suostuu sen lässytyksiä enää kuuntelemaan, että miten naapurit myy huumeita parkkipaikoilla että kyllä hän on nähäny.

Se muuten selitti aikaa sitten mulle, että on entinen poliisi joka haavottu ku meni parin kanssa kämpälle niin ammuttiin haulikolla oven läpi ja pari kuoli. Ite kuulemma haavottu ja ku viholainen astu ovesta ulos niin sai ammuttua sille napin ottaan. Näytti vielä selässään olevaa arpea. Vittu, heppu on korkeintaan 170 senttinen eikä semmosia ainakaan siihen aikaan otettu kytiksi. Kyssyin sitte yheltä toiselta naapurilta, että mikä hupiukko tuo on ku väitti semmosta ja tämmöstä. Nauro issoon ääneen ja sano, että paskat se oo poliisia nähäny muuten ku juoppoputkassa. Entinen maanviljelijä joka ryyppäs koko tiluksen. Kulukee nykyään katkokävelyä rollaattorin kanssa ja selittelee täysin käsittämättömiä.

[ 5 viestiä | ]