Vapautta myös poikaystävälle Vapautta myös poikaystävälle
Kaikki naiset on sikoja Kaikki naiset on sikoja
kjeh kjeh
Mikä on sinun nimesi? Mikä on sinun nimesi?
Joko se ois Vallen vuosi? Joko se ois Vallen vuosi?
Trimmausta Trimmausta
Hups.. Hups..
A Furry Rebirth A Furry Rebirth
Sukupuolettomat luistimet ja Paska Lappi Sukupuolettomat luistimet ja Paska Lappi
Love escalator prank Love escalator prank
Aina kun käyt kusella, joku katsoo Aina kun käyt kusella, joku katsoo
Noottikriisi Noottikriisi
Retarded Retarded
Kätevää Kätevää
Kevätpäivän tasaus Kevätpäivän tasaus
Teki perseestä hatun Teki perseestä hatun
Vitsiniekka. Vitsiniekka.
Yllärikakki Yllärikakki
Minä itte Minä itte
Mun uus sisäkkö Mun uus sisäkkö
Jytkyt patit Jytkyt patit
Yllättävä VHS Yllättävä VHS
Tuet tulille Tuet tulille
Kim Jong revittelee Kim Jong revittelee
 607 näyttökertaa, 10 viestiä, 0.06 MB, 1 tiedosto, 23.08.2021 12:08:05
[ + 8 | ]

Koronarokotevastaisten logiikka

[56047] [tiedosto.jpg] [0.06 MB] [596x913] [] []
tiedosto.jpg

korona

(299)  · 

test

(8)  · 

pipo

(15)
23.08.2021 12:53:55 | 12:55:35
#493647 [+-] Piilota Suosittele

Pään paleltumisista ja sen suojaamisesta on paljon tutkimuksia ja tuhansien vuosien ajalta kokemuksia.

Miten tuo media liittyi väitetysti koronarokotevastaisten logiikkaan?

23.08.2021 18:23:30
#493763 [+-] Piilota Suosittele

Jostain oudosta syystä maanantai on ollut nyt loman jälkeen yleisimmin lounasaikaan käyttämässäni ravintolassa hiljainen.
Tänään ravintola oli TODELLA hiljainen. Muita asiakkaita kourallinen.

Onkohan minulta mennyt jotain koronatiedotetta kovastikin ohi, kun ihmiset olivat kateissa... Ja pihvibingossakin sain aikas kehnon räjähtäneen porsaan persepihvin. Seksikkäät tarjoilijattaret toki pelastivat paljon, mutta eivät tarpeeksi.

Taidan kyllä mennä tiistaina vähemmän seksikkäiden tarjoilijoiden pariin ja syödä kunnon uunimakkaraa.

26.08.2021 23:26:36
#494897 [+-] Piilota Suosittele

>>494797

Tämän syyn takia minulla ei myöskään ole koskaan ollut hedaria, eikä niinsanottua krapulaa. Mitä enemmän itseäni nuorena kovetin sääoloja vastaan sitä paremmin ne tulee nyt esiin.

27.08.2021 12:15:10 | 12:18:09
#495004 [+-] Piilota Suosittele

>>494897
Minulla ei tule päänsärkyä kuin jos kolautan pään, mutta sitä sisäistä särkyä. Ei ole terveellistä ilman pipoa ulkoilla noilla lämpötiloilla. Krapulassa oireena ovat tärinä ja hikoilu jos juon ~20 tai enemmän annosta.

e: itseasiassa puhun alkoholivieroitusoireyhtymästä, en krapulasta. Yhden illan juomisesta 20 annoksella tai vaikka 24:llä, vittumainen olo ja pieni ahdistus. Asetan asteikolle 2/5 jos juon 24. Jos juon 30 5 päivää putkeen ja lopetan seinään, se on 4 tai 5/5. Pamit eivät auta, joten en käytä.

27.08.2021 20:18:54
#495151 [+-] Piilota Suosittele

>>495004

Juon korkeintaan se 2 päivää, jos sitäkään. En rupea alkoholimannekiiniksi jossain a-klinikalla. Sen sain myös selväksi, että mielenterveys-palvelut ovat suomessa huonolla tolalla. Rahaa silti riittää työntämään ulkomaille asti miljarditolkulla. Ihmiset saavat mielenterveytensä paskaksi monilla eri tavoilla. Niistä poistuminen onkin sitten eri juttu. Lääkitys ja lääkintä. Ei varsiniwta hoitoa.

Itse pääain irti kun ajattelin, että liikunta oli semmoinen mistä tykkäsin. Miksi ei enää tunnu mkkään miltään. Väkisin sitten fillaroimaan. Tietyn ajan päästä ongelma puhkesi. Sen jälkeen olen varjellut mielenterveyttäni tarkkaan. En anna työnantajan pompotell. En anna valtion pompotella. Näin se vaan menee.

27.08.2021 21:41:02
#495186 [+-] Piilota Suosittele

>>495151
Minä olin tiskirätti, ja takoisin miljoonia kuten molemmat veljeni ja vanhempani veroina jos lastenkasvatukseen olisi käytetty kouluissa enemmän aikaa. Myöhäisteini-iässä päätin että se on turpasauna jos vittuillaan ja kiusataan oikeasti. Olen saanut ja antanut 😘

Nykyään vittuilen enää vitsillä eli en vittuile edes paitsi harvoin, pilailen. Röimieskulttuuri.

[ 10 viestiä | ]