Onko mitään säälittävämpää huomioida muiden maiden kansalaisia kun samalla jätetään oman maan koditon ilman tukea. Samalla kahmitaan Tradekan kautta tulosta omaan taskuun kiertämällä lakia.
Niin kun nykyisin ne sotaa ja hirmuhallintoa pakoon tulevat valittavat (ilmaisesta) majoituksesta, (ilmaisesta) ruoasta, vastikkeettoman rahan määrästä, paikallisesta lainsäädännöstä, eivätkä suostu sopeutumaan osaksi paikallista yhteiskuntaa, osa heistä syyllistyy rikoksiin monikertaisesti suhteessa kantaväestöön ja osa puolestaan haluaa luoda tänne sen hirmuhallinnon mitä lähtivät pakoon sillä erotuksella että nyt he haluavat olla vallankäyttäjiä. Miksiköhän kaikki eivät heitä halua toivottaa avosylin vastaan?
Onko mitään säälittävämpää, kuin väittää, että taliban on paha ja sitten lähteä kadulle ottamaan selfietä talibanisotilaan kanssa ja viemään hänelle ruokaa & juotavaa.
On.
Säälittävämpää on asettaa toisen maan kansalaiset oman maan kansalaisten eteen siten, että lisätään köyhyyttä omassa maassa ja lisätään rikollisuutta ja turvattomuutta omassa maassa.
[
4 viestiä
|
]
⭰
Totuus persujen välikysymyksestä
Persujen puolueohjelma
Sinun rahoillasi!
Pesulla
Moponrassaajien idolit
Sinimustat
Itseironiaa
Ohjeet persuille
Tv-katsaus
Vuosi sitten alkoi painajainen
Paras hallitusohjelma ikinä! Sitäpaitsi Marinin vika!
world war3
Sebu, Miko ja Joakim
Miten käy
Hitler, loikka, nuoruus, persut
Sekoomus ja välikysymys
Perussuomalaiset. mutkia matkassa
3 kuvaa ja 2 filmiä
Persut, se ainoa oikea vaihtoehto!
Kokoomuslainen talousosaaja
Mädättäjät vs persut
Menispä Purralla sakset keuhkoon
persut eivät voi enää lähettää häirintä singaaleja aivoihini