raha kelpaa aina raha kelpaa aina
otatsä linnulta pataan otatsä linnulta pataan
Martin tuli Suomeen Martin tuli Suomeen
aina tulee sanomista aina tulee sanomista
kuka täällä on sotkenut kuka täällä on sotkenut
rekt rekt
joulutonttu joulutonttu
o O o O
helsinki pride helsinki pride
Uutuuskirja Uutuuskirja
Hiilidioksidi tappaa Hiilidioksidi tappaa
Eroavaisuus, kissa ja sekopää Eroavaisuus, kissa ja sekopää
Söi liikaa papuja Söi liikaa papuja
Kukkaistyttö Kukkaistyttö
Nekkulin jekkulit Nekkulin jekkulit
Ostin itelle 55" telkun. Äänet paremmat, ku 5.1 kajareissa Ostin itelle 55" telkun. Äänet paremmat, ku 5.1 kajareissa
Meillä ei ole ryhmäkuria Meillä ei ole ryhmäkuria
demiurgi saa turpiin pam pam demiurgi saa turpiin pam pam
piirrä minut kuin piirrä minut kuin
jutkujen sänky jutkujen sänky
Piikkikammoinen piikittää Piikkikammoinen piikittää
luigi luigi
ja beretta myös ja beretta myös
katso ilman käsiä katso ilman käsiä
 900 näyttökertaa, 7 viestiä, 3.1 MB, 1 tiedosto, 16.08.2021 01:56:36
[ + 2 - | ]

Miikka kysyi lapsilta rokotteesta ja koronasta


korona

(299)  · 

rokote

(70)  · 

miikka peuritz

16.08.2021 02:40:07
#490491 [+-] Piilota Suosittele

Semmonen heppu joka huvikseen lähentelee lapsia ja kyselee lapsilta semmosia asioita mitä harva aikunenkaan tietää. Nää äpärät lähtee ojan reunalle muiden ihmiskunnan vihollisten seassa ja maksan vaikka siitä, että pääsen ampumaan parina ensimmäisenä päivänä niitä sen kuus tuntia putkeen. Sitten pitää runkata ja jatkaa hommia :D Ja otan vaikka pikavippejä, että saan juhlia ja parantaa maailmaa loppuun saakka siinä karkelossa.

16.08.2021 02:59:53
#490494 [+-] Piilota Suosittele

>>490491
Mikä tässä journalismissa oli väärin tai lain vastaista? Missä tässä joku lähentelee lapsia huvikseen?
Eikö ole hyvä, että asioita tuodaan esiin mitä lapset tietävät koronasta ja rokotteista, ja jos vanhemmatkaan eivät muka tiedä, niin eikö se vasta olekin huolestuttavaa?
Ja pääsääntöisesti yritti kysyä vastauksia joilla on vanhemmat mukana, kenenkään nimiä, kuvaa tai mitään ei julkaista ilman lupaa.

16.08.2021 03:13:51
#490496 [+-] Piilota Suosittele

>>490491
Tässä tuodaan esiin kuinka 12+ vuotiaat tietävät koronasta ja rokotteista, koska he voivat itse päättää haluavatko rokotteen.
Huolestuttavaa, jos aikuinenkaan ei tiedä mitä itseensä antaa injektoida, mutta vielä huolestuttavaa on, jos ei tiedä ja vaatii sitä lapsellensa.

Tässä oli muutenkin huolestuttavaa, että kukaan lapsista ei osannut sanoa, että suomessa ei ole kuollut yhtään alle 18-vuotiasta koronaan ja vastaukset oli sadasta tuhansiin.
Vakavia koronasta johtuvia hoitoja alle 18 vuotialle jotkut sanoivat jopa 10 000!!! Vaikka n. 5 vaatinut tehohoitoa.

Tässä todistettiin, kuinka tietämättömiä lapset ovat ja onko median pelottelu-uutisilla ollut vaikutusta.

Olisi hauska kuulla jonkun opettajan tai vanhemman mielipide, miten näin huonosti tiedetään nämä perusasiat.
Kyse kuitenkin lapsen terveydestä. Eikö silloin oteta kaikki mahdollinen tieto vastaan, vielä senkin takia, koska rokotteen ottaja on itse vastuussa mahdollisista haittavaikutuksista.

16.08.2021 03:16:37
#490497 [+-] Piilota Suosittele

>>490495
Miksi pitäisi kertoa kuunatseista ja miksi pitäisi saada ylistystä?
Miksi se on huono asia, jos tuodaan esille ne asiat jotka huolestuttavat?

[ 7 viestiä | ]