Mitkä ilmajouset? Mitkä ilmajouset?
Ball Buster Ball Buster
Ei lähe vaikka mitä tekis Ei lähe vaikka mitä tekis
Tulis jo kevät Tulis jo kevät
Tiedätkö sen rekyylin Tiedätkö sen rekyylin
En usko En usko
Läskin Paskan Amerikanserkku Läskin Paskan Amerikanserkku
Tein itse ja säästin Tein itse ja säästin
Muille hauskempi video näin... Muille hauskempi video näin...
Ryppy ja Hassan osa II Ryppy ja Hassan osa II
berneri berneri
Poor pussy Poor pussy
"Joko nyt on aamu?" :3 "Joko nyt on aamu?" :3
Isi possu oli söpöin <3 Isi possu oli söpöin <3
Protskuu... Protskuu...
Pelasti kamunsa Pelasti kamunsa
Päivän propaganda-annos. Luolastosta ilman reseptiä. Päivän propaganda-annos. Luolastosta ilman reseptiä.
Tän takii Aku seikkailee animehomopoikien kanssa avaruudessa Tän takii Aku seikkailee animehomopoikien kanssa avaruudessa
Painoi puuta Painoi puuta
Riita poikki :3 Riita poikki :3
Ethän juo Ethän juo
Luonnosta bongattu Luonnosta bongattu
Voittajana Esperistä! Voittajana Esperistä!
Hampaat Hampaat
 1 273 näyttökertaa, 20 viestiä, 15.6 MB, 1 tiedosto, 19.07.2021 00:10:37
[ + 4 | ]

Mitäs vittua

[55287] [tiedosto.mp4] [15.6 MB] [656x480] [] []

laulu

(97)  · 

nainen

(2375)  · 

mari

(5)  · 

tanssi

(141)  · 

marina devjatova

20.07.2021 00:17:08 | 00:19:25
#481934 [+-] Piilota Suosittele

>>481907

Olin aikonaan yliopistolla duunissa tilapäisesti. Siellä oli lappalaisten oma kolhoosi josta kuulu aina ilonen puheensorina ihimisten kielellä. Ku kuulivat oven avvautuvan niin kaikki vaihto siihen mongerrukseensa. Yhen kerran yks suostu mulle puhumaan siellä ku päivittelin konneita. Kysy, että ossaisinko laittaa sen uuteen tietsikkaan samanlaisen lappalaisen näppäimistön minkä joku aikasempi työntekijä oli osannu sille ohojelmoida. Ei kelevannu tavallinen näppiksen asettelu mille tahansa saamen murteelle. Ei sitten sen tarkemmin osannu kertua mitä halus niin no en osannu tehä vastaavaa viritelmää. Petty, saatana. Sen jäläkeen(kään) siellä ei ykskään morjenstanu vaan tarkotuksella tuijottelivat seiniä ku kohattiin. Enkä muuten ollu ainu joka huomas saman jutun. Harvemmin on joutunu livenä näkemään niin ylimielistä ali-ihmismäistä porukkaa. Ja kiintiöllähän ne kaikki vittusaatanat siellä oli duunissa.

20.07.2021 03:16:16
#481988 [+-] Piilota Suosittele

>>481964
Lappalaiset on valakosia mustalaisia. Monta vuotta vinkuvat ja valittivat, että niiden kulttuuri omitaan ja sitä sun tätä. Sitte ku tyypit lopetti niiden rihkaman ostamisen niin alakovat valittamaan, että ku kukaan ei osta niitä kadulta löytyneitä oksanpätkiä noitarumpuina. Ainu hyvä lappalainen on jatkeena poronkäristyksessä.

06.09.2021 16:29:07
#498128 [+-] Piilota Suosittele

>>498074
En niin väittänytkään. Kirjoitin alle lappalaistyde.

>>498082
Volgansuomalainen kuulostaa venäläiseltä. Minua ei haittaisi jos puolisoni olisi venäläinen tai edes afrikkalainen, kunhan ei manne tai somali.

[ 20 viestiä | ]