Tony kertoo nyrkkeilyurastaan Tony kertoo nyrkkeilyurastaan
Kissakoira nauttii Kissakoira nauttii
Katuvan aamiainen Katuvan aamiainen
Pornokitaraa Pornokitaraa
Kaikenlaista sitä Kaikenlaista sitä
Maahan, maahan asti Maahan, maahan asti
Doomba Doomba
sipulisilli 6/5 sipulisilli 6/5
merirosvot merirosvot
cinnamon cinnamon
Viidakon Ykä, asiallinen neekeri Viidakon Ykä, asiallinen neekeri
Eh man Eh man
poiku aputus poiku aputus
Koiro Koiro
Uusi peti :3 (piti vaihtaa puhelin perunaan, totally worth it) Uusi peti :3 (piti vaihtaa puhelin perunaan, totally worth it)
Boop Boop
näin vältät johtosotkun näin vältät johtosotkun
Joker elokuva kuvina Joker elokuva kuvina
:3 :3
Sä et oo iites ku oot nälkäne Sä et oo iites ku oot nälkäne
smooth smooth
Viemäri Neekeri :DD Viemäri Neekeri :DD
Mistä ongelmat johtuvat Mistä ongelmat johtuvat
Pyllyn läpsyttelyä 02 Pyllyn läpsyttelyä 02
 650 näyttökertaa, 7 viestiä, 2.56 MB, 1 tiedosto, 18.07.2021 18:02:56
[ + 0 | ]

Piirretyt ajan hermolla

[55279] [tiedosto.mp4] [2.56 MB] [1920x1080] [] []

kaapo

 · 

neekeri

(1199)
18.07.2021 21:58:29
#481605 [+-] Piilota Suosittele

>>481501
Nojoo, en nyt sanois että mielipiteeni neekereitä kohtaan olisi juurikaan muuttunut vaikka BLM:n takia, lähinnä vaan ihmetellyt kuinka sekaisin osa valkoisista on jo. Tietysti on helpompi varmasti ymmärtää neekeriä jos on itekki tyhmä/sekasin.

19.07.2021 02:32:34
#481707 [+-] Piilota Suosittele

On tullut nähtyä turvapaikka haku alkuista neekeröintiä & ählyilyä suomessa ja euroopassa -90 luvun alusta lähtien.
Edelleenkin liki 30 vuoden ja 2 sukupolven jälkeen ihmetyttää nämä "kyllä he integroituvat ja kotoutuvat yhteiskuntaan parissa vuodessa" hokijat, kun menossa on jo toinen suomessa syntynyt sukupolvi joka aloittaa kaikenlaisen perseilyn jo lapsena samaan aikaan yli 20-30 vuotta maassa asuneet isovanhemmat eivät vieläkään edes auttavasti puhu suomea koska yhteiskunta tarjonnut palvelut / tulkkauksen omalla kielellä ja yhteisö on samalta seudulta jolloin ei tarvetta opiskella "paskamaan" kieltä.
Toki on myös poikkeuksia kuten kurdit joilla työnteko on melkeinpä kunniakysymys, samoin harva etiopialainen haluaa elää kelan tuilla, mutta turvapaikan hakijoiden todellinen menestys tarina taitaa olla vietnamin venepakolaiset jotka ovat melkein huomaamatta sulautuneet suomeen ja yhteiskuntaan, eivät pidä meteliä itsestään, eivät vaadi erikois kohtelua tai asemaa.
Sitten tulee nämä: "Missä minu raha?" "Tämä riisi ei kelpa koirallekkaan." "Meillä on oikeus hajoittaa kaikki talot koska ne rakennettu orjatyöllä." "Suomi on paska maa." "Syö paskaa ja kuole." "Naine provosoi mies pukeutumalla paljastelevasti." "Minä 17-v, voin todistaa sen."
Sitten mietitään miksi ja miten osa suomalaisista on "rasisteja"?

19.07.2021 16:17:06
#481791 [+-] Piilota Suosittele

>>481707
kun menossa on jo toinen suomessa syntynyt sukupolvi

Taitaa olla jo kolmas nopeimmissa tapauksissa.
todellinen menestys tarina taitaa olla vietnamin venepakolaiset

Naapureina näitä ja ei niitä ees huomaa...

19.07.2021 19:55:20
#481831 [+-] Piilota Suosittele

Kumma kun maahanmuuttaja intiasta tai kiinasta osaa suomea muutaman vuoden päästä riittävän hyvin. Sitten tietyn maan kansalaiset eivät opi kieltä edes kahdessa sukupolvessa. Ei tarvitse kuin mennä katsotaan esim. herttoniemen ala-asteelle niin näkee mitä se touhu on.

19.07.2021 21:23:30
#481870 [+-] Piilota Suosittele

>>481831 Asenne ja motivaatio kysymys, jos asenne on "Minä kuningas, ei minu tarvitse" ja motivaatio on kela sossu hakemusten tehtailu (nekin käännettynä omalle kielelle)jotta saa paremmat nettoansiot kuin mitä ammattitaitoa / tutkintoa vaatimattomista töistä saa, niin en ihmettele että rottailu innostaa, eikä pelkästään voi syyttää näitä "syrjäytyviä" kun miettii kuka tai ketkä ovat tehneet tämän rahan pumppaamisen taikaseinästä näin helpoksi...

[ 7 viestiä | ]