kukka kukka
Kuski kiittää Kuski kiittää
Noooooouuuuu!!! >:3 Noooooouuuuu!!! >:3
Onko tuttua? Onko tuttua?
Yön Timon valotus Yön Timon valotus
50% K-kauppojen pelikoneista tyhjenisi sormia napsauttamalla 50% K-kauppojen pelikoneista tyhjenisi sormia napsauttamalla
Tiimipelaaja Tiimipelaaja
Pyrstötähti osa 1-6 (Mora) Pyrstötähti osa 1-6 (Mora)
Viime päivien relevanssi on huikea Viime päivien relevanssi on huikea
Viivästys Viivästys
Minä palaan :( (Mora) Minä palaan :( (Mora)
Kiireinen virkahenkilö Kiireinen virkahenkilö
Pariisin AOE -repriisi Pariisin AOE -repriisi
Sonja Sonja
Uhrilahja Uhrilahja
Americans Americans
Sonic -elokuvan kunniaksi Sonic -elokuvan kunniaksi
216Komekko 216Komekko
Jos vaan kiinnostaisi Jos vaan kiinnostaisi
Batman Batman
Balleroita patterissa Balleroita patterissa
Etuoikeuksia Etuoikeuksia
Miten voi olla jano, vaikka on juonut taas koko yön (Mora) Miten voi olla jano, vaikka on juonut taas koko yön (Mora)
Paksu kuin tuksu (Mora) Paksu kuin tuksu (Mora)
 535 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.17 MB, 1 tiedosto, 16.07.2021 22:04:44
[ + 5 - | ]

Persut servattu

[55233] [tiedosto.jpg] [0.17 MB] [1080x1172] [] []
tiedosto.jpg

16.07.2021 22:13:01
#480749 [+-] Piilota Suosittele

en nää lukee tekstiä
oletan siis että nuo jäbät taistelivat sodassa oikeiden natsien rinnalla ja ovat vaan sitä mieltä ettei tästä nuorisosta ole mihinkään

16.07.2021 22:55:47 | 22:57:04
#480765 [+1] Piilota Suosittele

Uusnatsit, kuunatsit, huispausnatsit, potternatsit, hatsinatsit, fatsinatsit...

Kuvan laatu on luokkaa laaduton, joten tekstistä ei voi mitään sanoa, mutta veteraanit puolustivat Suomea, eivät maata, jonka vasemmisto haluaa islamilaiseksi Suomistaniksi.

Mitä tulee uusnatseihin, niin termi on metka ja nykypäivässä tarkoittaa vasemmiston mielestä ja silmissä ihan mitä vain. Kaikkea sitä, mikä ei ole äärisuvaitsevaista vasemmistoa siis.

Itse muistan "uusnatsit" lähinnä 80- ja 90-lukujen vaihteesta silloisina nykypäivän takkunettiläisinä (elämämkoululaaset riekkujat) ja anarkisteina, joilla oli kalju pää ja samettitakki päällä. Vihreä tietenkin. Hurjimmilla oli jostain US Eaglesta ostetut maastohousut ja jonkinlaiset mäiskärit. Sitten ryösteltiin ja hakattiin mummoja. Perhosveitset ja stiletit oli tietysti aina mukana. Hitler saatettiin tietää, mutta edes kahta muuta Hitlerin valtakunnan johtohahmoa ei osattu nimetä ja mistään aatteesta ei ollut mitään tietoakaan. Sen kuin riekuttiin ja anarkomarkoiltiin.

Hauskintahan tässä on, että noista "uusnatseista" sittemmin osasta tuli nykypäivän takkunettiläisiä eli anarkismi on jatkunut, mutta nyt ollaan vasemmiston riveissä, koska anarkismi, rikkominen, tuhoaminen, rötöstely ja väkivalta.
Osasta sen ajan "uusnatseista" toki tuli ihan ihmisiä ja työskenteleviä kavereita, harvasta tosin. Osa on sitten tänä päivänäkin linnassa ja erään kovimmista kavereista (jolla tosin oli punainen satiinitakki ja aina vaalea pellavatukka) löysin tällä viikolla hautausmaalta. Siellä oli kaverin nimi kivessä ja yli vuosikymmenen maannut kuolleena jo. 30 vuotta oli ehtinyt täyttämään ja sitten oli elämä päättynyt.

17.07.2021 10:36:09
#480951 [+2] Piilota Suosittele

Ja ikkunan alla kulkee sitten natsikulkue. Tosin rollaattoreilla ja sähkömopoilla kun keski-ikä taitaa huidella jossain 95 vuoden kieppeillä.

30.05.2022 04:08:19
#574489 [+-] Piilota Suosittele

Keskustellut olen monen vasemmistolaisen ja demarinuoren kanssa. Eivät edes ymmärrä mitä varten äänestävät.

[ 8 viestiä | ]