Ryhdy vegaaniksi niin voit jatkaa homoilua. Ryhdy vegaaniksi niin voit jatkaa homoilua.
Nintendo of America Nintendo of America
Vauhilla Vauhilla
Halla-Aho servataan Halla-Aho servataan
Muumin kumit Muumin kumit
I did naaht I did naaht
Perus Perus
Wemmu Wemmu
Rouskista Rouskista
Tyhmyri Tyhmyri
Yhteiskuntaan sopeutuminen Yhteiskuntaan sopeutuminen
Hae ajoissa soldat Hae ajoissa soldat
Vitsillinen sarjakuva 13 Vitsillinen sarjakuva 13
Ostoksilla Ostoksilla
Spermanäytteen ottaminen Spermanäytteen ottaminen
venäläinen jäätelö venäläinen jäätelö
D'ohja vu D'ohja vu
Vaarallinen pölypallo Vaarallinen pölypallo
Kassid ja kiisud Kassid ja kiisud
Cacodemon Cacodemon
Opiskelen Sukupuolitutkimuksen maisteriksi Opiskelen Sukupuolitutkimuksen maisteriksi
Sukissa säästämällä rikkauteen Sukissa säästämällä rikkauteen
Mtv uutiset Mtv uutiset
Hengailua Natsukin kanssa Hengailua Natsukin kanssa
 403 näyttökertaa, 3 viestiä, 0.44 MB, 1 tiedosto, 15.06.2021 14:02:31
[ + 4 | ]

sosiaalietuuksien leikkaamista

[54499] [0.png] [0.44 MB] [722x663] [] []
0.png

15.06.2021 20:39:13
#472337 [+-] Piilota Suosittele

Olen eri mieltä tuosta asiasta. Olen pärjännyt koska tein kovasti töitä sen elannon eteen jota tienaan. Seuraava suunta on se firma. Siitä on jo puhuttu ja kuljettajani on valmis lähtemään mukaan.

Minä en suostu orjatöihin. Näitä ovat palkaton työharjoittelu ja palkaton työ 9 euron päiväkorvauksella. Olen mielummin sitten ilman. Ihan hyvin olen pärjännyt säästöilläni. Tämä pitäisi tapahtua oikeasti kaikille niin oppisivat määrittämään työnsä arvon uudestaan mitä tekevät ja miksi.

16.06.2021 09:57:07
#472417 [+-] Piilota Suosittele

Vai pitäiskö kuitenkin tarkastella tätä ihmisen ihan sairasta työnpalvontaa ja globaalia kuplettia uusin silmin... Allekirjoitan tuon kuvan lähes, mutta en ehkä Suomen kohdalla, jenkeissähän se on just noin. Oon ollu nyt ite töissä vakituiseen 11 vuotta, sitä ennen tehny pätkähommia ja ihan sairastahan tää on. Sit jokku jaksaa vielä lesota tilipussillaan ja hienolla krääsällään mitä on ostettu ja se tuntuu olevan aikas helppo tapa saada kaikki kii oravanpyörään koska hyperindividualismi ja kapitalismi, ÖY ÖY! Lyhyt pointti: Työn teko on kivaa, jos työ on okeesti sellasta mistä saa myös vähän henkistä täyttymystä, ei pelkkä sieluton massigrindi ku esmes mulla ja sen lisäks tää kaikki turha materiapaska ja kuluttajan arki pitäs vaan kitkee pois kaikista. Mitä enemmän tulee ikää, sitä enemmän vituttaa... Kaikki.

[ 3 viestiä | ]