Viikonlopun aktiviteetit Viikonlopun aktiviteetit
Kippari kallen viagra Kippari kallen viagra
Tatskaa pukkaa Tatskaa pukkaa
Life imitates art Life imitates art
Näin tarkistetaan onko seinä suorakulmassa Näin tarkistetaan onko seinä suorakulmassa
Ota meidät vastaan, Suomi-kaunotar Ota meidät vastaan, Suomi-kaunotar
Paskat häät Paskat häät
balkanisaatio balkanisaatio
Varuste joka pitäisi olla kaikissa peileissä valmiina Varuste joka pitäisi olla kaikissa peileissä valmiina
"Qu'ils mangent de la brioche" "Qu'ils mangent de la brioche"
Paras elintaso ja etuudet Paras elintaso ja etuudet
Poliisitäti Poliisitäti
Kyaa~! Kyaa~!
jonnet ei muista2 jonnet ei muista2
hunaja loppu metsästä hunaja loppu metsästä
Kuiskaus musiikkia Kuiskaus musiikkia
Totuus tulee pullosta Totuus tulee pullosta
Tenacious D - Beelzeboss (The Final Showdown, lyrics) Tenacious D - Beelzeboss (The Final Showdown, lyrics)
pärr pärr pärr pärr
Ostakaa hattaraa Ostakaa hattaraa
"Henri on kakkapylly" "Henri on kakkapylly"
Vain kolme... Vain kolme...
Eläinkunnan diabetesisku Eläinkunnan diabetesisku
heh, he he! heh, he he!
 480 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.26 MB, 1 tiedosto, 29.04.2021 13:16:21
[ + 3 | ]

Saamelainen

[53423] [tiedosto.jpg] [0.26 MB] [1444x1459] [] []
tiedosto.jpg

persu

(135)  · 

saame

(7)  · 

saamelainen

29.04.2021 13:45:58
#459872 [+3] Piilota Suosittele

sopii tuo minulle jos pystyvät jatkossa hoitamaan asiansa ilman entisen imperialistivallan tukea
ottakoon vielä ahvenanmaan kaupan päälle jos se yhtään auttaa

29.04.2021 14:43:15
#459884 [+2] Piilota Suosittele

>>459872 Juuri tämä! Saamelaiset voi itse rahoittaa peto vahinkonsa (loppuis se 3 kertaan saman poron rahastus kun ei voisikaan väärentää korvamerkkejä) ja silti kunnioittaa suojeltuja & uhanalaisia petolajeja. Saavat myös itse hoitaa kieli, opetus, terveys ja muut julkiset palvelunsa.
Ahvenanmaa on puolestaan ongelma. Suomi ei saa pitää pv:n joukkoja, ei rakentaa linnotteita, lentokenttää ei saa sotilaskoneet käyttää jne jne demilitarisoitu alue.
Manner suomalainen ei saa ostaa affenanmaalta asuntoa kuin aikaisintaan 5 vuoden asumisen jälkeen.
Palvelu virastoissa ja kaupoissa pääosin ruotsiksi, puhu suomea niin suurin piirtein toivotetaan painumaan vittuun, toki rahat voi jättää tiskille koska likainen finski jonka pitää maksaakkin affenan eläminen ja julkiset palvelut jotta itsehallintoalueen keräämät tulot voidaan käyttää affenoiden elämisen kulujen subventointiin.

30.04.2021 12:39:24
#460135 [+1] Piilota Suosittele

En ole vielä tavannut minkään puolueen kannattajaa, jolla olisi jotain erityistä saamelaisia vastaan. Onhan niillä ärsyttävä tapa vinkua ja kitistä kun ei rekallinen lahjarahaa riitä, ja karja ruokitaan sekä laidunnetaan muiden mailla, mutta se on saamelaisten tapojen vastaisuutta, ei saamelaisten vastaisuutta. Itsenäisyyshän olisi ihan kauhistus, joutuisivat itse maksamaan omat tukiaisensa.

[ 7 viestiä | ]