Homot sotkee Homot sotkee
maanantai maanantai
Muslimien ja homon leikkihetki Muslimien ja homon leikkihetki
Tissit Tissit
Luolaston pojille turpaan Luolaston pojille turpaan
Nakuankka raiskas mut Nakuankka raiskas mut
Ei oo enää tissejä Ei oo enää tissejä
Terveet jalat Terveet jalat
Ihana nainen Ihana nainen
Valupertin unelmia Valupertin unelmia
hitsattu putki hitsattu putki
Työtön Työtön
Portaat Portaat
Ihana nainen Ihana nainen
Nälkä yllätti Nälkä yllätti
Walking buddy. Walking buddy.
Juhannus Juhannus
kaupunkiarki kaupunkiarki
Mysteeri kass Mysteeri kass
Ihana nainen Ihana nainen
Uudet pöksyt Uudet pöksyt
Kasuaalia koskettelua Kasuaalia koskettelua
Norski, Psyyke ja Rapunaama Juhannuksena Norski, Psyyke ja Rapunaama Juhannuksena
Florida Florida
 667 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.1 MB, 1 tiedosto, 25.04.2021 18:23:53
[ + 3 | ]

Näihin maihin lähetetään rahaa

[53333] [afr.jpg] [0.1 MB] [1008x776] [] []
afr.jpg

kehitysapu

(7)  · 

afrikka

(94)
25.04.2021 18:30:59
#458868 [+1] Piilota Suosittele

Kyllä kai kun nuo apinat ei osaa/älyä/halua hyödyntää luonnonvaroja tai muutenkaan kehittyä. Siirtomaa-ajan lopettaminen oli virhe ja veikkaan että noin 200 vuoden päästä neekeröt itsekin tajuavat sen kun edelleen elävät paskassa.

25.04.2021 19:18:38
#458877 [+-] Piilota Suosittele

Koko afrikka, lähi-itä ja osa aasiaa, sama ongelma.
Omaisuus, rahat menevät valtapitäville ja heidän lähipiirille tai klaanille joka taas käyttää rahat aseisiin, sotimiseen ja tottakai italialaisiin urheiluautoihin, sveitsiläisiin luxus rannekelloihin, ranskalaisiin muotivaatteisiin, asuntoon monacossa tai nizzassa ym "rich nigga" paskaan.
Muu kansa ( keskimäärin 99% väestöstä) saa tienata sen 0,4€ päivässä orjatöissä tai päästä palkkakuopasta peräti 5-20€ päivä ansioihin + mitä saa ryöstettyä, värväytymällä johonkin armeijaan (kapinallisten, naapurimaan kapinallisten tai oman maan viralliseen), tosin todennäköisyys väkivaltaiseen kuolemaan kasvaa tuon jälkeen mutta who care´s kun "Ugala bugala monneyy!" tai "Allah ackbar, 72 neitsyttä odottaa!"

25.04.2021 22:24:40
#458948 [+-] Piilota Suosittele

Jos 20-vuotias neekeri jota voi pitää aikuisena ajattelisi 20v tähtäimellä tulevaisuuteen, voisi hän nauttia 40-vuotiaana rikkaana miehenä tulevaisuudesta. Miksi neekeri ei tähän kykene?

Käytän sanaa neekeri jotta kaikille tulisi asiani selväksi, en rasistisessa mielessä. Inhoan myös valkoisia neekereitä ja rasisteja vailla syytä rasismiin.

26.04.2021 17:12:39
#459050 [+-] Piilota Suosittele

>>458963
Yhtä paljon kuin Suomen infran, luonnonvarojen ja teollisuuden kohdalla (monimutkaisempaa), pitäisi Afrikan valtioiden pakkolunastaa nimellistä summaa vastaan nämä luonnonvarat.

He eivät sitä tee, koska pieni päättävä piiri saa kehitysapurahat ja sievoisen palkkion lisäksi.

[ 6 viestiä | ]