Oletko luuseri? Oletko luuseri?
Boomeri päätti ottaa selvää miks juutalaisia vihataan Boomeri päätti ottaa selvää miks juutalaisia vihataan
tulipa hieman tulipa hieman
Kirjaston Kirjallisuus Kerho Kirjaston Kirjallisuus Kerho
yksinäiset mimmot tarvitsee teitä! yksinäiset mimmot tarvitsee teitä!
Kiitos soumi Kiitos soumi
Hyvää itsenäisyyspäivää Hyvää itsenäisyyspäivää
Kelekka pornoo Kelekka pornoo
taneli taneli
Ricardostaja Ricardostaja
Lällällää! Maistuisko vesimeloni? Lällällää! Maistuisko vesimeloni?
Kommenttiosio Kommenttiosio
Halpaa bensaa Halpaa bensaa
Siis hyi saatana Siis hyi saatana
Little piggy Little piggy
Paint-joulukalenteri 2021 - Luukku 4 Paint-joulukalenteri 2021 - Luukku 4
yhdessä ihanampi yhdessä ihanampi
leikkiaika :3 leikkiaika :3
Le AUSTRIAN PAINTER Has Arrived Le AUSTRIAN PAINTER Has Arrived
hieman ruvella hieman ruvella
ollakko vaiko eikö olla ollakko vaiko eikö olla
Paint-joulukalenteri 2021 - Luukku 3 Paint-joulukalenteri 2021 - Luukku 3
Voi saakeli tätä elämää Voi saakeli tätä elämää
Ruskea lumiukko xd Ruskea lumiukko xd
 812 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.05 MB, 1 tiedosto, 25.04.2021 10:34:14
[ + 1 | ]

Perskeko, suomen myyjät

[53321] [tiedosto.jpg] [0.05 MB] [629x417] [] []
tiedosto.jpg

kokoomus

(99)  · 

persut

(248)  · 

keskusta

(51)  · 

suomi myyty

 · 

saitteko mitä tilasitte

25.04.2021 13:22:56
#458783 [+-] Piilota Suosittele

Vaalipaniikkia ilmassa.

1) Kuvat kiteytyvät Keskustaan. Mainitulla Kempeleen kunnanjohtajalla on Sipilään tiiviit välit ja Keskusta mielessä

2) Päinvastoin kuin esimerkiksi Takaboxi-Peksun tapauksessa, pakolaisvaelluksessa ei roudattu tänne porukkaa. He vain tulivat. Kannattaa muistaa asiaa väärentämättä, että tuolloin koko Euroopan halki kulki mieletön määrä porukkaa - porukkaa, joka olisi pitänyt pysäyttää rajalle jo Eurooppaan tullessa.

Sen sijaan Haaviston suurissa lentoretkissä oikein hakemalla haettiin terroristeja 400 000 eurolla Suomeen.

Ohisalon pössypäissään tehdyistä luvuista, kuinka paljon integroitumattomia, työttömiä työnhakijoita ulkomailta pitäisi tänne tuoda veroprosenttia nostamaan, ei edes kannata puhua.

25.04.2021 14:16:34
#458801 [+-] Piilota Suosittele

>>458765
Ei tainnut kukaan saada tuolta hallitukselta haluamaansa. Erittäin herkullisena pidän sitä että tuo mainittu majoitus ei koskaan tapahtunut ja lopuksi se myi koko talon pestäkseen kätensä koko jutusta

>>458766
Miksi ei saisi ulista? Eikö argumentti ole että kun kaikista niistä tuolloin tukevasti hallituksessa istuneista persuista tuli sittemmin sinisiä eivätkä ne siten enää vaikuta nykyiseen perseuteen - tai, kuinka sattuikaan, mihinkään politiikkaan enää ollenkaan - niin olisi jotain edellytyksiä että sama ei tapahtuisi uudelleen

[ 6 viestiä | ]