Joakim on äijä Joakim on äijä
Taktinen maagi Taktinen maagi
Photoshop trolling Photoshop trolling
porttaali toiseen ulottottuvuuteen porttaali toiseen ulottottuvuuteen
20 leukaa kun teet perässä niin saat??? 20 leukaa kun teet perässä niin saat???
get out get out
Pekko, itämerensuomalaisten oluen jumala Pekko, itämerensuomalaisten oluen jumala
Kuvaotokset #22 Kuvaotokset #22
höyrypunkkia höyrypunkkia
Ammo guide Ammo guide
Puskaparty Puskaparty
warren buffett & cryptocoinkokemukset warren buffett & cryptocoinkokemukset
Ei tekosyitä! Ei tekosyitä!
Siemenlinko Siemenlinko
hehe hehe
Kummitus Kummitus
Kissat koiria gfffögkfhjd Kissat koiria gfffögkfhjd
Pallon pinta-ala Pallon pinta-ala
Coolest kid Coolest kid
Kuka muistaa? Kuka muistaa?
Kissagifejä Kissagifejä
Keräisin Keräisin
Vanessa Vanessa
Coolest monkey in the jungle Coolest monkey in the jungle
 557 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.05 MB, 1 tiedosto, 25.04.2021 10:34:14
[ + 1 | ]

Perskeko, suomen myyjät

[53321] [tiedosto.jpg] [0.05 MB] [629x417] [] []
tiedosto.jpg

kokoomus

(96)  · 

persut

(227)  · 

keskusta

(52)  · 

suomi myyty

 · 

saitteko mitä tilasitte

25.04.2021 13:22:56
#458783 [+-] Piilota Suosittele

Vaalipaniikkia ilmassa.

1) Kuvat kiteytyvät Keskustaan. Mainitulla Kempeleen kunnanjohtajalla on Sipilään tiiviit välit ja Keskusta mielessä

2) Päinvastoin kuin esimerkiksi Takaboxi-Peksun tapauksessa, pakolaisvaelluksessa ei roudattu tänne porukkaa. He vain tulivat. Kannattaa muistaa asiaa väärentämättä, että tuolloin koko Euroopan halki kulki mieletön määrä porukkaa - porukkaa, joka olisi pitänyt pysäyttää rajalle jo Eurooppaan tullessa.

Sen sijaan Haaviston suurissa lentoretkissä oikein hakemalla haettiin terroristeja 400 000 eurolla Suomeen.

Ohisalon pössypäissään tehdyistä luvuista, kuinka paljon integroitumattomia, työttömiä työnhakijoita ulkomailta pitäisi tänne tuoda veroprosenttia nostamaan, ei edes kannata puhua.

25.04.2021 14:16:34
#458801 [+-] Piilota Suosittele

>>458765
Ei tainnut kukaan saada tuolta hallitukselta haluamaansa. Erittäin herkullisena pidän sitä että tuo mainittu majoitus ei koskaan tapahtunut ja lopuksi se myi koko talon pestäkseen kätensä koko jutusta

>>458766
Miksi ei saisi ulista? Eikö argumentti ole että kun kaikista niistä tuolloin tukevasti hallituksessa istuneista persuista tuli sittemmin sinisiä eivätkä ne siten enää vaikuta nykyiseen perseuteen - tai, kuinka sattuikaan, mihinkään politiikkaan enää ollenkaan - niin olisi jotain edellytyksiä että sama ei tapahtuisi uudelleen

[ 6 viestiä | ]