Sananvapaus jälleen kaventunut monessa paikassa. Kaikki mitä koronasta ja rokotteista puhutaan, niin tulee hyväksyä mukisematta. Nyt ei saa tuoda omia mielipiteitä tai edes kyseenalaistaa koronaa tai sen toimia.
Eiköhän tällainen lisää vain enemmän vastarintaa ja niitä kuuluisia salaliittoteorioita, kun julkinen keskustelu tukahdutetaan?
Tässä helposti ymmärrettävää infoa virusten kausittaisesta luonteesta. Asia on ymmärretty vuosikymmeniä, mutta viimeisen vuoden aikana siitä on pääasiassa vaiettu. Outoa. https://www.youtube.com/watch?v=GocwzPbh5fE Perussa militaari lockdown. Brasiliassa ei. Perussa yksi suurimmista kuolleisuuksista.
Tiesittekö muuten, että Sanna Marin kuuluu semmoiseen liittoumaan, jonka tarkoitus on poistaa yksityisomistuksia suomesta? Koronan kerrotaan auttaneen liittouman toimia aikalailla. LÖytyy ihan heuidän sivuilta. Että semmoiset tänään. Sanna marin ei halua suomeen yksityisiä yrityksiä.
Juu, koronaan kuolee ihan perusterveitä ja jopa nuoria. Juu, kyse on aika vittumaisen ahistavasta kiertotaudista. Juu, siihen on hyvä saada rokotus. Juu ei kuitenkaan merkata jumalauta auton alle jääneitä koronaan kuolleiksi.
[
15 viestiä
|
]
⭰
Myyjällä maskipykoosi
Rokottamattomat
Demarit, yrittäjien puolella..
Sillä aika Brooklynissä
Boriksen karanteenivinkit
Helsinki
keharit vs ylimystö
Benkku
Ei kai se korona ihon läpi tartu
Varmuusvaraston maskit eivät tule loppumaan
Kokoomus/Sitra/rokotepassi
Nää o meijä paperit t. sobuls
Kun yksi ei riitä...
tukahduttaminen on mahdollista
epidemia
Ei ollu Sleijerilläkään koronaa
Proteiinitulostin
Lakimies: Pakkorokotukset olisivat laittomia
Ei harmita kun käy näin :D
Perhe jätkän pätkä koronarokotteesta
Viisaampi Antero
Ilmeesi kun folio salaliittoteoreetikot olivat taas oikeassa?
''Suomessa oli paremmat rajoitukset ku Ruotsissa''