SinäTuubaPaska - Lastenohjelmat SinäTuubaPaska - Lastenohjelmat
Berse Berse
en oo runkannu en oo runkannu
lääketieteellinen oivallus lääketieteellinen oivallus
irakilainen itsensäpaljastaja irakilainen itsensäpaljastaja
Täällä ei ole turvallista Täällä ei ole turvallista
canada rakentaa muurin canada rakentaa muurin
niggers are good people niggers are good people
Minecraft Minecraft
7 oscarin elokuva 7 oscarin elokuva
königstiger königstiger
erikoisoperaation erikoisjoukot erikoisoperaation erikoisjoukot
minimiau minimiau
Tissit Tissit
Ovat tulleet jäädäkseen Ovat tulleet jäädäkseen
EI OLE ILMASTA EI OLE ILMASTA
Pieru pelastaa Pieru pelastaa
kato kato
jamaican starwars jamaican starwars
Titjob Titjob
val dance val dance
sanna sanna
kulttuurin rikastamista kulttuurin rikastamista
sleepy joe sleepy joe
 471 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.03 MB, 1 tiedosto, 03.04.2021 09:26:24
[ + 2 | ]

Mestari 2

[52817] [tiedosto.jpg] [0.03 MB] [625x415] [] []
tiedosto.jpg

jussi halla-aho

(58)  · 

mestari

(37)
03.04.2021 09:39:07
#453246 [+1] Piilota Suosittele

''Halla-ahon kannatus ponnistaa Scriptasta, analyyttisestä ja periksi antamattomasta otteesta sekä kansan alati kasvavasta vitutuksesta, vaikka häntä on jatkuvasti lyöty mediassa kuin vierasta sikaa.

Sanna Marin on satenkaariperheessä kasvanut nuori ja korkeakoulutettu vasemmistolaisliberaali naispoliitikko, jota on poliittisesti soveliaan taustansa takia käsitelty mediassa silkkihansikkain. Suurempi yleisö kuuli hänestä vasta Rinteen sairastumisen ja SDP:n puheenjohtajakisan puhkeamisen myötä.

Kummalla on enemmän "orgaanista", siis omilla ansioillaan, saatua kannatusta ja kummalle tämä kannatus on pikemminkin luotu myötämielisen mediakäsittelyn ja -kuvan luomisen avulla?''

03.04.2021 09:41:55
#453247 [+-] Piilota Suosittele

Halla-aho on useasti sanonut julkisuudessa, ettei pidä henkilöpalvonnasta eikä ole oikein sinut mestari yms huutojen kanssa. Siksi tämän kuvan sanoma on täysin epäonnistunut.

03.04.2021 14:10:46
#453294 [+-] Piilota Suosittele

Toistetaan sitten vastaustakin, jos vaikka Sanna-kulttilainen suostuisi sen joskus lukemaan.


Sanna-kultti on rakentamalla rakennettu kun taas Jussi on halunnut eroon henkilökultista.

Sannan kulttia on rakennettu esimerkiksi seuraavasti: Voguen kansikuvia, suuri dekoltee, korujen esittelyä, tarkasti harkitut kuvat jne. Sanna välttelee ikäviä vastauksia ja asioita siksi, ettei Sanna-kultti sulaisi (tästä on myös Iltalehdessä puhuttu). Sanna ei hyväksy eikä suvaitse muita SDP:n isoja nimiä eikä puhu niistä, koska ne romuttaisivat kulttia.

Jussi taas on moneen kertaan sanonut, että ei pidä mestari-nimityksestä ja moneen kertaan muistuttanut, kuinka tärkeitä ja hyviä muita PS:n johtohahmoja on (mm. Purra).

[ 6 viestiä | ]