Putin on mulkku Putin on mulkku
Mielipiteet Mielipiteet
Rapunaaman normipäivä Luolastossa Rapunaaman normipäivä Luolastossa
Timmi viisikymppinen. Timmi viisikymppinen.
bayraktar bayraktar
Sleep paralysis Sleep paralysis
J.C. Gondola J.C. Gondola
Muutamia ohjuksia ne sonoo.. Muutamia ohjuksia ne sonoo..
Gondola kommunikoi ikkunoin Gondola kommunikoi ikkunoin
Aegeanmeren gondola Aegeanmeren gondola
ei kannata työntää joka reikää ei kannata työntää joka reikää
Apuband Apuband
igor igor
Eivät halua vapautua Eivät halua vapautua
Lidli mainos Lidli mainos
Ukrainan meripäivät Ukrainan meripäivät
sosiaalinen media sosiaalinen media
puhelu pääministerille puhelu pääministerille
Maailmanlopun Odottajat Maailmanlopun Odottajat
Kim Jong Kim Jong
sotakartta sotakartta
Putler Putler
Autoilija ja pommisade Autoilija ja pommisade
Loikkasi avaruuteen Loikkasi avaruuteen
 513 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.03 MB, 1 tiedosto, 03.04.2021 09:26:24
[ + 2 | ]

Mestari 2

[52817] [tiedosto.jpg] [0.03 MB] [625x415] [] []
tiedosto.jpg

jussi halla-aho

(58)  · 

mestari

(37)
03.04.2021 09:39:07
#453246 [+1] Piilota Suosittele

''Halla-ahon kannatus ponnistaa Scriptasta, analyyttisestä ja periksi antamattomasta otteesta sekä kansan alati kasvavasta vitutuksesta, vaikka häntä on jatkuvasti lyöty mediassa kuin vierasta sikaa.

Sanna Marin on satenkaariperheessä kasvanut nuori ja korkeakoulutettu vasemmistolaisliberaali naispoliitikko, jota on poliittisesti soveliaan taustansa takia käsitelty mediassa silkkihansikkain. Suurempi yleisö kuuli hänestä vasta Rinteen sairastumisen ja SDP:n puheenjohtajakisan puhkeamisen myötä.

Kummalla on enemmän "orgaanista", siis omilla ansioillaan, saatua kannatusta ja kummalle tämä kannatus on pikemminkin luotu myötämielisen mediakäsittelyn ja -kuvan luomisen avulla?''

03.04.2021 09:41:55
#453247 [+-] Piilota Suosittele

Halla-aho on useasti sanonut julkisuudessa, ettei pidä henkilöpalvonnasta eikä ole oikein sinut mestari yms huutojen kanssa. Siksi tämän kuvan sanoma on täysin epäonnistunut.

03.04.2021 14:10:46
#453294 [+-] Piilota Suosittele

Toistetaan sitten vastaustakin, jos vaikka Sanna-kulttilainen suostuisi sen joskus lukemaan.


Sanna-kultti on rakentamalla rakennettu kun taas Jussi on halunnut eroon henkilökultista.

Sannan kulttia on rakennettu esimerkiksi seuraavasti: Voguen kansikuvia, suuri dekoltee, korujen esittelyä, tarkasti harkitut kuvat jne. Sanna välttelee ikäviä vastauksia ja asioita siksi, ettei Sanna-kultti sulaisi (tästä on myös Iltalehdessä puhuttu). Sanna ei hyväksy eikä suvaitse muita SDP:n isoja nimiä eikä puhu niistä, koska ne romuttaisivat kulttia.

Jussi taas on moneen kertaan sanonut, että ei pidä mestari-nimityksestä ja moneen kertaan muistuttanut, kuinka tärkeitä ja hyviä muita PS:n johtohahmoja on (mm. Purra).

[ 6 viestiä | ]