Nyt heti luottokorttinumerot jakoon! Nyt heti luottokorttinumerot jakoon!
Cinccumunacas ja sienisalaatti Cinccumunacas ja sienisalaatti
taru siipien herrasta taru siipien herrasta
näin sen olisi pitänyt mennä näin sen olisi pitänyt mennä
Hätä Hätä
runking pool runking pool
Nukahtamisniksi pululle ellet jo nukahtanut Nukahtamisniksi pululle ellet jo nukahtanut
routsi routsi
Suruisaa Suruisaa
upin unelmatyty upin unelmatyty
Ah ah Ah ah
Ponipornoa, Ponikanava on kuolleempi kuin Wardenin seksielämä. Ponipornoa, Ponikanava on kuolleempi kuin Wardenin seksielämä.
miten perunat muuttuvat perunamuussiksi (opastus uusille ihmisi) miten perunat muuttuvat perunamuussiksi (opastus uusille ihmisi)
Lumikki ja kamut Lumikki ja kamut
Huomenta 😺 Huomenta 😺
tölkitystä tölkitystä
täydellinen riistalaukaus täydellinen riistalaukaus
Halusitko mennä yläkertaan? Halusitko mennä yläkertaan?
Lol Lol
Nyt mennään sisälle ja syvälle Nyt mennään sisälle ja syvälle
Kiinakin on valmistautunut uuden iphonan tuloon Kiinakin on valmistautunut uuden iphonan tuloon
Ägplöö Ägplöö
Bendeleen... :3 Bendeleen... :3
Pork & Beans koska fallout Pork & Beans koska fallout
 595 näyttökertaa, 3 viestiä, 1.23 MB, 1 tiedosto, 15.02.2021 21:01:41
[ + 6 - | ]

auraonline 24/7

[51786] [0.png] [1.23 MB] [622x960] [] []
0.png

aurakalusto

 · 

nimeäminen

 · 

nimitys

 · 

seuranta

 · 

skotlanti

15.02.2021 23:10:15
#439279 [+-] Piilota Suosittele

Olis hyvä suomessakin mutta liian monta toimijaa. Sama pätee norjan junakameroihin. Näkee reaali-ajassa junan kulun ohjaamosta katsoen. Voi lähteä vaikka virtuaalimatkalle.

Sama ruotsissa. Kolmårdenin eläintarhassa on verkkokameroita pilvin pimein. Juttelin niiden ylläpitäjän kanssa monai vuosia sitten, kun vielä oli tiikerikamerakin. Kamerajärjeselmän ylläpitokulut olivat 50 000 euroa kuukaudessa. Mutta sieltä näki kaikki livenä monesta eri kamerasta eri paikoissa. Suomessa.... Ei meillä. Meillä on liikennekamera joka napsuttaa 30 min välein yhden kuvan. Ruotsissa liikennekamerakin on reaaliaikainen.

Suomi on vitu takapajula, oikeasti. Olevinaan niin edistynyt tietotekniikan käytössä. Tosiasia on aivan jotain muuta.

16.02.2021 10:16:28
#439370 [+-] Piilota Suosittele

>>439279
Onhan suomeenki tulossa realiaikaiset liikennekamerat...

Olen joskus miettiny sellaista kampanjaa, jossa tuollaiseen kameraan jalkaan käytäis lisäämässä heijastinteippi...

[ 3 viestiä | ]