Ylevero on kyllä varsinainen farssi. Digitalisaatiota väänsivät kymmenen vuotta ja toimivaksi kuntoon saattamiseen meni toiset kymmenen. Sitten, kun jengi lopetti maksamasta tv-lupamaksuja siitä tehtiin vero. Mitä tekee Yle? Ostaa HBO:n sarjoja miljoonilla, joita ei omien kukkahattujen takia voinut lähettää kuin yöllä. Nyt urheilut ovat siirtyneet maksullisille, mutta on sentään uutisia venäjäksi ja äbäläwäbäläksi. Saameksi saatana valtakunnan verkossa kolmella kielellä. Olen ollut YLE:llä töissä useamman vuoden ja nepotistisempaa paikkaa saa hakea. Olihan sieltä joukkoirtisanoutumisia jokin aika sitten.
>>433439 Valtion ihka oma propagandatoimisto jonka väki koostuu kommareista jotka on niin epäpäteviä etteivät käy edes kommareiksi. Miten helvetissä voi menettää jääkiekon MM-kisat joka on todellista kansanhuvia vaikka omaa suhteessa isomman budjetin kuin brittien BBC jonka on sentään pallon laajuinen pulju?
Yle saa tehdä mitä huvittaa koska en katsele matoröörilaatikkoa muutenkaan. Ennen tuli sentään ihan eri tason viihdettä. Mitään järkevää ei matoröörilaatikosta enää saa. Siksi tilauspalvelut.
[
8 viestiä
|
]
⭰
tästä maksaisin yle veroa
Vitun öyhöt
Yle apu
Sipilä uhkailee
Oy Suomen yleisradio A.B
Ryssä ja Ylen kusireissu
Voi vittu 🤦♂️
Hyvä puhe Tynkkyseltä eduskunnassa YLEstä
Lakimies: Pakkorokotukset olisivat laittomia
vaaliväsymys
This is madness
Näin propagandaa tuotetaan
Loukkaavaa
Kimmo
kotiopetus hyväksi lapsille
Ihmiset toistelevat mantroja, jotka eivät tarkoita mitään.