Alexander Pistoletov Alexander Pistoletov
Jarin kahvipirinät Jarin kahvipirinät
Juomapullo Juomapullo
Traaginen tapahtumaketju Traaginen tapahtumaketju
Kuumotus by Risto Mäki-Petäys Kuumotus by Risto Mäki-Petäys
Läski-Paska ja homo Läski-Paska ja homo
Kantelupukki Kantelupukki
Apuja Apuja
Elämän suuria kysymyksiä Elämän suuria kysymyksiä
syrian army syrian army
Torus ring test Torus ring test
Happy Puppy Happy Puppy
Koistinen kikkailee Koistinen kikkailee
assburgerin lauantai assburgerin lauantai
Swamp of Evangelion Swamp of Evangelion
Martta maistaa eskimoa Martta maistaa eskimoa
Pylly :3 Pylly :3
Hattupäinen koira Hattupäinen koira
Nuuskiksen talviretkien lämmöt Nuuskiksen talviretkien lämmöt
niin tyydyttävää niin tyydyttävää
Master Baiter Master Baiter
Da Da
jonnet ei muista pallikalaa jonnet ei muista pallikalaa
Finni Finni
 1 011 näyttökertaa, 13 viestiä, 0.06 MB, 1 tiedosto, 06.12.2020 22:16:04
[ + 9 - | ]

Sale ja neekerit

[50188] [linnan-juhlat.jpg] [0.06 MB] [714x641] [] []
linnan-juhlat.jpg

sauli

(29)  · 

niinistö

(39)  · 

neekeri

(1374)  · 

keihäs

(7)  · 

linnan

 · 

juhlat

(11)  · 

säätö

 · 

sale

(13)
08.12.2020 11:35:41
#417821 [+-] Piilota Suosittele

>>417819

Mitä tulee hiekka-jengiin ja heidän käyttäytymiseen niin kyllä. Kas kummaa kun ei ole tarvinnut sanoa halaistua sanaa kiinalaisista, japanilaisista, saksalaisista eikä brittiläisistä. Se vaan on silleen.

Voit lähteä aavikolta, mutta aavikko ei lähde sinusta.

09.12.2020 11:31:07
#418158 [+1] Piilota Suosittele

>>417908

Näkemyksillä ei enää tunnu olevan mitään merkitystä. Näkemykset ovat täysin eriäväiset kansalaisten ja hallituksen kanssa. Tehdään niinkuin typerimmäksi nähdään.

09.12.2020 21:59:16 | 21:59:34
#418269 [+-] Piilota Suosittele

>>418158
Ei kun tehdään päätöksiä toisten mieliksi, yleensä heiden joilla on valtaa myös, eikä ihmisten jotka päätöksentekijät ovat päätöksiä tekemään valinneet.

09.12.2020 23:39:51
#418309 [+-] Piilota Suosittele

Jos sinä rakennat kotiisi hyllyn. Se on aluksi tilava ja hyvä-rkenteinen, laajennettava. Juuri sellainen kuin sinä haluat. Hyllyn rakentamin3n maksoi 350 euroa. Kuukausikulut ovat 30 euroa. Nyt hyllysi alkaa pikkuhiljaa täyttyä pikkuhiljaa. Huomaat 70% kohdalla, että lisähyllytilalle on tarvetta. Alat suunnittelemaan lisälaajennusta, joka maksaisi 120 euroa, jonka jälkeen kuukausikulut ovat 65 euroa kokonaisuudessaa.

Naapuritalon vanhempi herra alkaa keskustella kuulemansa perusteella. Että sinulla olisi lisähyllylle tarvetta. Hän ehdottaa, että hän ostaa hyllysi, josta saadulla rahalla voit laajentaa sitä, kun vuokraat sen. Kerrot tämän oman talon asukkaille. Tällä tienataan. Myyt hyllyn naapuritalon isännälle 350 euron hintaan. Saman verran kun maksoi hyllyn rakentaminen. Hän puolestaan lähetti laskun hyllyn vuokrasta. Se on 80 euroa kuukautta kohden sekä suunnittelemasi lisätila mukaanlukien. Talosi asukkaan ovat vihaisia, että menit myymään yhteisillä rahoilla tehdyn hyvän hyllyn. Hinta nousi, sekä hylly ei ole enää talon omistuksessa. Sinä puolestaan kehut sitä, että pääsit toisen talon johtokuntaan mukaan. Homma on siis hyvä.

Tähän päättyi luento suomalaiseata päättäjyydestä.

[ 13 viestiä | ]