Salissa näkyy 10 ihmistä. Sama määrä kuin yleensäkin. Eivät ole sillä työpaikalla mille ovat valansa vannoneet. Semmoista päättäjää suomessa on.
Itseasiassa tuossa olisi sopiva määrä kansanedustajia. Voisivat ehkä tehdä silloin jotain töitäkin, eikä juosta omissa toimissaan, josta saavat osinkoja.
>>415949 Onhan noissa luvattoman vähän poruukkaa yleensä paikalla, mutta nyt korona aikaan on ohjeistus pitää tietyt turvavälit tai määrä ihmisiä samassa tilassa. Jotkut katsovat keskustelua seurantahuoneistaan ja tulevat sitten pitämään omat puheensa. Siis jotkut.
>>415897 Ku kattoo selvinpäin ja jaksaa silloin kattoa, on tuossa asiaa. 40min ni aukee Pesämäentiellä korkki. Silloin en kuuntele tälläsiä, mutta tyyppi puhu pelkkää itsestäänselvää asiaa tuossa. Ehkä se ei ole kaikille itsestäänselvää..?
[
4 viestiä
|
]
⭰
Uuh aah sexy bätäng muija!
Suomalainen ensin
Ensi lumi
Kekkuli
Mestari
Huonosti vanheni
Vihreiden logiikka
Rikokset
Sinun rahoillasi!
Persujen idolit
Muttaku maahanmuutto ja Marin!
Oikeiston talousosaaminen
Noin viikon uutiset- Sebastian Tynkkynen
Äärimmäisen yksiselitteistä.
Luolaston poikia pelottaa
Persuilijat
Moponrassaajien idolit
Paras hallitusohjelma ikinä! Sitäpaitsi Marinin vika!
Persujen unelma paremmasta Suomesta
Suvakit servattu
"Kannattaako Venäjän myrkyttää oma tulevaisuutensa?"