Salissa näkyy 10 ihmistä. Sama määrä kuin yleensäkin. Eivät ole sillä työpaikalla mille ovat valansa vannoneet. Semmoista päättäjää suomessa on.
Itseasiassa tuossa olisi sopiva määrä kansanedustajia. Voisivat ehkä tehdä silloin jotain töitäkin, eikä juosta omissa toimissaan, josta saavat osinkoja.
>>415949 Onhan noissa luvattoman vähän poruukkaa yleensä paikalla, mutta nyt korona aikaan on ohjeistus pitää tietyt turvavälit tai määrä ihmisiä samassa tilassa. Jotkut katsovat keskustelua seurantahuoneistaan ja tulevat sitten pitämään omat puheensa. Siis jotkut.
>>415897 Ku kattoo selvinpäin ja jaksaa silloin kattoa, on tuossa asiaa. 40min ni aukee Pesämäentiellä korkki. Silloin en kuuntele tälläsiä, mutta tyyppi puhu pelkkää itsestäänselvää asiaa tuossa. Ehkä se ei ole kaikille itsestäänselvää..?
[
4 viestiä
|
]
⭰
Viikonlopun naurut
Sonjalle
Konservatisimi kunniaan
Mutku Marin!
Pesulla
Jembounteroiden mediat
Lähde ehdolle kuntavaaleihin
Persuilijat
Itseironiaa
Sorto
Korealaiset kannattavat islamia
Aikuiset
Terveiset persuille
Politiikkaa
Kekkonen ei ollut persu
Kerrankin hauska Rannan kuva 😁
Ohjeet persuille
Suvaitsevaisten älykkyys osa 1.
Ei sen vaikeampaa
Oikeiston talousosaaminen
Tämä heti niin tekevät jotain edes rahojensa eteen!