Herkkua Herkkua
jotain mitä odottaa jotain mitä odottaa
Koirat, tv, Egypti, lähi-itä, piirros Koirat, tv, Egypti, lähi-itä, piirros
Kirbyn seikkailut Kirbyn seikkailut
Kissojen uintijoukkue Kissojen uintijoukkue
edgy memes edgy memes
kainalossa kainalossa
Uusi pulloteline Uusi pulloteline
työhönottajan opas työhönottajan opas
Teini ja apina Teini ja apina
Vihervassari synnyttää Vihervassari synnyttää
Perhepotretti Perhepotretti
Kevään ekat nokkoset Kevään ekat nokkoset
Ihanat naiset Ihanat naiset
pikakassakusetus pikakassakusetus
Mita noituutta tama olla! Mita noituutta tama olla!
Luolaston kokit vauhdissa Luolaston kokit vauhdissa
Tissi Tissi
kissa tee tilaa kissa tee tilaa
Huora Huora
kissa kissa
ihana nainen ihana nainen
Italian poliisi kurittaa matua Italian poliisi kurittaa matua
Ihana nainen Ihana nainen
@-
 678 näyttökertaa, 16 viestiä, 0.07 MB, 1 tiedosto, 05.11.2020 16:35:04
[ + 1 | ]

?

[49226] [dfghh.jpg] [0.07 MB] [1200x386] [] []
dfghh.jpg

vaalit

(57)  · 

trump vs biden

 · 

taulukko

(5)
05.11.2020 18:22:39 | 18:24:31
#406596 [+-] Piilota Suosittele

"Mistä näitä Bidéen ääniä oikein tippuu?"
"No, näistä plussapalloista, joihin niitä on kätketty!"

Näistä vaaleista kyllä keskustellaan vielä pitkään.


Tuli muuten mieleen... Iltalehden näkökulman otsikko tältä päivältä on puhdasta vihapuhetta.
Siinä leimataan Trumpin kannattajat vainoharhaiseksi ja mitä vain uskoviksi.

Eivät muuten vihervasemmiston subjektiiviset kirjoittelijat (jotka kirjoittavat lehteen kuin Twitteriinsä) muista päämiehistä sanoisi noin tai jos jostain heidän ihannoimastaan kommarista tai muusta vemppavasemmistolaiselta sanottaisiin vastaavasti, niin vihapuheleimakirves soisi heti.

Se on uskomatonta, kuinka lehdistö on subjektiivinen.

Edelleen itseäni ei kiinnosta tippaakaan voittaako kääkkä1 vai kääkkä2 ameriikan resitentinvaalit kuin siitä näkökulmasta, että subjektiivinen media ja vemppavasemmisto olisi itkenyt ja ulvonut ikuisuuksia Trumpin toisesta voitosta. Kaikenlaistan Eloapinoiden ja Twitter-toimittajien itku kun on kauneimpia ääniä tämän päivän hullussa maailmassa, jonka hulluuteen edellä mainitut juuri ovat syynä.

No, okei, kääkkä2:n (Bidé) voittamisessa pelottavaa on, että jos se perkele kupsahtaa kesken juoksun, uskon, että Kamara Hjallis on täyshullu ja saa aikaan hiton monta konfliktia ympäri maailman. Kääkkä2 on niin hajuton ja mauton, että se itsessään tuskin laineita läikyttää.

05.11.2020 18:50:10
#406607 [+-] Piilota Suosittele

>>406546
Mikä on kuvan lähde, eli onko kuvakaappaus todellisesta tilanteesta? Kaikki ei nimittäin ole totta vaikka netissä onkin.

Kun edellä oleva selviää ja käy ilmi, että validi kuva, voidaan siirtyä selvittämään miten tiedot kirjautuvat järjestelmään? Missä vaiheessa naputellaan käsin ja missä vaiheessa hommaa pyörittää kone? Naputellaanko ehdokas kerrallaan ja millä logiikalla koneiden mahdolliset eräajot toimii?

Selventävää olis myös tietää mikä oli kuvakaappauksen jälkeinen tilanne. Menikö sekuntti, minuutti vai tunti kun seuraavat tiedot päivittyivät ja menivätkö ne yhdelle ehdokkaalle?

05.11.2020 21:22:07
#406681 [+-] Piilota Suosittele

>>406614 ennakko äänissäkin voi olla paljon 4 vuotta sitten kuolleita ja ihmisten lemmikeitä. Tämä järjsestelmä on kyllä niin alkeellinen. Ei sitä voi demokratiaksi sanoa jos ei edes tiedetä kuka täytti postiennakko lipukkeen. Oon silti optimistinen demokratian suhteen ja luulen, että Hillaryn häviön jälkeen nukkuvat heräs

05.11.2020 23:33:27
#406746 [+-] Piilota Suosittele

>>406681
No mitäpä se sanoo asiasta, jos joka neljäs vuosi noita ääniä lasketaan kuukausia ja tapella ties missä oikeusasteissa. Mutta yksinkertaisille ihmisille ei voi muuta tarjota...

06.11.2020 00:48:34
#406778 [+-] Piilota Suosittele

Se ei ole aina ihan helppoa tuolla ämöriikässä. Niillä menee autistinen ja metrinen laskutapa sekaisin muutenkin aina vähän väliä.

[ 16 viestiä | ]