Nyt heti luottokorttinumerot jakoon! Nyt heti luottokorttinumerot jakoon!
Antti Hupsista Antti Hupsista
"As you can see our situation is shockingly grim." "As you can see our situation is shockingly grim."
Lihabul kastike Lihabul kastike
Chuck Norris vetää turpaan Chuck Norris vetää turpaan
nauruvideo nauruvideo
Kuvia jotka on otettu oikealla hetkellä Kuvia jotka on otettu oikealla hetkellä
Nyt kaatu pahasti Nyt kaatu pahasti
eiikä <:3 eiikä <:3
Fiksu kaveri Fiksu kaveri
Lentskarissa Lentskarissa
vuohi keksi nugetit vuohi keksi nugetit
Franklin 2 Franklin 2
hauska kissakuva hauska kissakuva
kuka se oli :3 kuka se oli :3
pippeli pippeli
Vakavaa asiaa pedon merkeistä Vakavaa asiaa pedon merkeistä
Kuin kaksi... Kuin kaksi...
Tulpattud Tulpattud
Tyrone pelaa monopolia Tyrone pelaa monopolia
Kivi :D Kivi :D
VPK saapuu VPK saapuu
Ponipornoa Ponipornoa
Varmuus ennen kaikkea Varmuus ennen kaikkea
 702 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.12 MB, 1 tiedosto, 20.09.2020 13:54:10
[ + 1 | ]

Ullatus

[47816] [ullatus.jpg] [0.12 MB] [565x800] [] []
ullatus.jpg

pizza

(159)  · 

mamu

(205)  · 

yllätys

(59)  · 

jyväskylä

(7)  · 

kebab

(55)
20.09.2020 14:28:50
#390549 [+-] Piilota Suosittele

Päivän pizza tai kebab 4,00€. Taitaa menu / mainos olla jostain 10-12 vuoden takaa, silloin oli täälläkin paikallisten kebuloiden välillä näitä 5€ kebu tai pizza tarjous taisteluita. Nyt lähes kaikkialla (missä olen käynyt) hinnat lähtee 7€ (pitakebab tai margherita/bolognese pizza) ja normi rullakebu tai (norm.kokoinen)pizza 3-4 täytteellä 8,00-9,00€.

20.09.2020 14:29:07
#390551 [+-] Piilota Suosittele

minua ei haittaa ainakaan yhtää jos joku kiertää veroja myydäkseen ruokaa halvemmalla. vituttaa että sosialistit tekevät kaikesta kallista, jotta voivat verorahoilla ostaa torkkupeittoja

21.09.2020 03:42:06 | 03:43:41
#390803 [+-] Piilota Suosittele

Miksi vitussa on sensuroitu osote ja numerot. Ihan kuin ei pizzeria Rosiefin nimellä löytäis googlesta. Tuolla se on jykylän Kuokkalan keskustassa, Polttolinja 1, jos jotain kiinnostaa ja ei sattunut löytämään. On muuten semmonen paikka, että varmasti on yllätystäyte.

Saman parkkipaikan toisella puolen on Kuokkalan Kebab Pizzeria, joka on jo ehkä keskiluokkaista parempaa settiä tarjoava koju. Ja jos sattuu oleen niin, että onkin sattumalta klo 21 jälkeen liikkeellä niin jälleen saman parkkipaikan kolmannelta reunalta löytyy grilli, josta saa oikeastaan parempaa pizzaa kuin Rosiefista.

En ymmärrä miksi se pulju on vielä pystyssä. Taitaa olla vain kulissi yritys.

[ 8 viestiä | ]