Kävin itse syömässä 15 euron purilaisaterian ravintolassa.
Vieressä olisi fiinissä ravintolassa saanut kyllä 2 kertaa fiinimmän annoksen samalla rahalla. Oli aika pettymys kyseinen paikka.
Pekonia oli kyllä kiitettävästi purilaisessa, pihvi oli hyvä ja toki purilainen muutenkin oli ihan maukas, jos ei huomioida päälle heitettyä kansipullaa, jossa ei ollut mitään majoneesia eikä sitä ollut edes mitenkään paistettu.
Kannattaa katsoa myös toi "Meksikosta" kategoria, vaikka semisti kalliimpi on toi silti perkeleen hyvä ketju. Sellanen missä mä käyn 2-3 kertaa vuodessa. Todella kattava tarjonta ja perkeleen hyvät annokset.
>>381533 Nois on joo eroja, haluaako "pärjään tällä päivän" tyylisiä annoksia, vai haluaako herkutella. Esimerkiksi amarillot ja muut on vähän nihkeitä annoksiltaan, mutta perus burger kingistä saa kyllä isoja mättöjä halutessaan. Kiinalaissa haluaisin enemmän ketjuja, sillä useimmat perustuu pelkästään sushiin eikä perinteiseen kinkkimättöön. Chilikanaa jne jolla iso mies täyttää päivän tarpeensa. (Ei se onnellinen loppu :D)
[
9 viestiä
|
]
⭰
Nam nam!
Feels rötv man :3
Aamupalalla
Tämmönen päivä
Tuoretta evästä
Vihreät uuniin
intialainen ripulipata
Chimichangas
Kissellä on nälkä
Viimeeks söin aamulla, nyt illalla
syöminen
Ruuanlaitto on mukavaa
Syöntikilpailu
Toi perkele vetelee meitin safkat
Pata-sedön salaattijuustopihvi- ja kerrosbörjer + prosessi
Hävikkisäkki 2,5€/kg, miksi näitä ei ole muissa kaupoissa?