hullu hullu
Totuus pähkinänkuoressa Totuus pähkinänkuoressa
porkkana kuuluu pitsaan porkkana kuuluu pitsaan
Hawkingin viimeiset sanat Hawkingin viimeiset sanat
Kerran valehtelija, aina valehtelija! Kerran valehtelija, aina valehtelija!
natsy huolet natsy huolet
Börheydeksi :3 Börheydeksi :3
Extra Wet you say... Extra Wet you say...
En nauti tästä :p t. kisse :3 En nauti tästä :p t. kisse :3
K E W L K E W L
Auvoinen satama Auvoinen satama
jalkapallo tiivistettynä jalkapallo tiivistettynä
kylpyaika kylpyaika
Naksuja kaikille! Naksuja kaikille!
rupla putosi rupla putosi
Mantaur Mantaur
nämä ei kelvannut :D nämä ei kelvannut :D
GNU + Linux GNU + Linux
Kissakuvia Kissakuvia
eläinlääkäre :3 eläinlääkäre :3
"Ei pysty, äiti, deus vulttaan juuri" "Ei pysty, äiti, deus vulttaan juuri"
Kalakaveri Kalakaveri
Asioita joita et tietäny Pottereista Asioita joita et tietäny Pottereista
Moderaattori Moderaattori
@-
 507 näyttökertaa, 4 viestiä, 3.1 MB, 1 tiedosto, 08.08.2020 04:24:33
[ + 2 | ]

Hjalliksella on asiaa


hjallis harkimo

(8)  · 

eu

(60)  · 

politiikka

(98)
08.08.2020 09:12:33 | 09:14:40
#372349 [+-] Piilota Suosittele

Ne artiklat voidaan muuttaa kun päättää näin. Samaa on tehty suomessa. Sillä ei ole merkitystä onko se laki vai ei. Siten mennään näin. Ei ole väliä.

Siksi en arvosta poliitikkoja enää koskaan. Pelkkiä pettureita. Myyvät suomea halvalla ja saavat siitä toki palkkion.
Kansalaista kusetetaan kokoajan enemmän ja enemmän. Orjatyövoimaa halutaan suomeen oikein urakalla. Suomalaisia myös halutaan samaan, koska se mahdollistaa se ettei kansalainen käy politikoimaan vastaan kun tulot ovat minimissä.

Tässä kerron nyt, että minä en saa latin latia valtiolta kun olen työtön. En pennin pyörylää.

Italiaan viedään vain 3 prosenttia kaikista vienneistä. VUodesta 2017 on italiaan vienti ollut negatiivista suhteessa sieltä tuontiin. Suomalaisia vedetään aivan härpäkkeellä päähän ja rektumiin huolella. Ja osa hyväksyy sen. Ei siinä mitään. Hyväksykää, mutta älkää sitten tulko mussuttamaan mitä sen takia tapahtuu.

08.08.2020 19:19:12 | 19:20:13
#372588 [+-] Piilota Suosittele

No ei tietenkään oo varaa tämmöseen touhuun, mutta niin kauan ku fanittaa EU:ta niin tulos on sitten tätä koska Suomella ei oo minkäänlaista sanavaltaa Saksaa tai Ranskaa vastaan. No, jos kuvitellaan että liittyis juutalaisena natsijärjestöön ja alkais valittaa, että täähän on ihan perseestä tää touhu, mutta haluaa silti olla jäsenenä.

[ 4 viestiä | ]