sandra bull sandra bull
Prisma kaleva Prisma kaleva
Jäätelö Jäätelö
tissit tissit
Merkkipäivä, 30 vuotta peleä Merkkipäivä, 30 vuotta peleä
PERC PERC
Hehe :D Hehe :D
Elo Camping Elo Camping
Paranormal investigation Paranormal investigation
Tälläisiä ilmoitetaan nykyään piiretyissä Tälläisiä ilmoitetaan nykyään piiretyissä
Kuntavaali-info persuille Kuntavaali-info persuille
Semmoiset sitten eilen Semmoiset sitten eilen
Anteeksi, nyt tulee kepua Anteeksi, nyt tulee kepua
Kuin neljä marjaa Kuin neljä marjaa
Kebab kermaperunoilla Kebab kermaperunoilla
Kuljetus Kuljetus
pyllyn nuolentaa pyllyn nuolentaa
Vihervasemmistoantifat Vihervasemmistoantifat
Polvistukaa Polvistukaa
Kaksi tapaa Kaksi tapaa
GOP Jesus GOP Jesus
HARJALINTU HARJALINTU
Syy ja seuraus? Syy ja seuraus?
Monumentti Monumentti
 559 näyttökertaa, 9 viestiä, 3.1 MB, 1 tiedosto, 14.06.2020 07:55:08
[ + 4 | ]

Jordan Peterson

[44231] [Jordan Peterson] [0.00s]

gender pay gab

 · 

tasa-arvo

(22)  · 

miehen euro

14.06.2020 11:15:40
#354482 [+-] Piilota Suosittele

>>354433
Katsoin vain puoleen väliin, kunnes haastattelijan "So you're saying" -kävi puuduttamaan niin, että oli pakko lopettaa. Googlettelun jälkeen huomasin naisen olevan varsin tunnettu tyhmästä tyylistään.

Rakentavampi tapa keskustella miesten ja naisten välisistä palkkaeroista olisi faktapohjainen argumentointi, jossa jokaisella osallistujalla on mahdollisuus todentaa faktat sekä perustella riittävän hyvin niihin pohjautuvat johtopäätökset. Sopii itse asiassa kaikkiin käsiteltäviin aiheisiin. Tässä tapauksessa haastattelijalla ei ollut antaa juuri muuta kuin omat ennakkokäsityksensä.

14.06.2020 12:23:51
#354500 [+-] Piilota Suosittele

Yli kaks vuotta vanha juttu, mut edelleen todella hyvä esimerkki siitä miten argumentointi pitäisi hoitaa ilman triggeröitymistä

14.06.2020 14:20:21
#354539 [+-] Piilota Suosittele

Ite kans ärsyttää vähän toi että väkisin ollaan eri mieltä, mutta toisaalta se on tapa hakea debattia sinällään varsinkin tollasessa tilanteessa. Aika hyvin toi jäbä kuitenkin jätti provosoitumatta loppupeleissä. Ihan mielenkiintonen setti kuitenkin.

14.06.2020 14:25:02
#354542 [+-] Piilota Suosittele

Triggeröitynyt emäntä voisi käydä kysymässä mitä Lähi-itä tarjoaa naisille. Onko siellä naisjohtajia ja millaisella määrällä? Onko palkka-kuoppaa ja ovatko onnettomia?

[ 9 viestiä | ]