Elmer1 käy kaupassa Elmer1 käy kaupassa
tosimiehen musiikkia tosimiehen musiikkia
vänkyrässä paijailua :3 vänkyrässä paijailua :3
prööt :D prööt :D
Oho Oho
peitto on väärin peitto on väärin
hävisit pelin hävisit pelin
ansoitti kamunsa ansoitti kamunsa
Noituutta! Noituutta!
Semmosta Semmosta
viimeinen kessu viimeinen kessu
auttaa kulkukissaa juomaan auttaa kulkukissaa juomaan
psykoosimittari psykoosimittari
älä neuvo miten työtä tehdään älä neuvo miten työtä tehdään
kahden euron herkku kahden euron herkku
Kissan skyline Kissan skyline
Siperian shamaani joutuu takaisin Siperiaan Siperian shamaani joutuu takaisin Siperiaan
Kohta poksahtaa... Kohta poksahtaa...
Who Dares Wins (musiikkivideo 1982 elokuvasta) Who Dares Wins (musiikkivideo 1982 elokuvasta)
Simpsonit ja Greta Simpsonit ja Greta
Kippis Matti Nykänen Kippis Matti Nykänen
Lohdutti kamuansa Lohdutti kamuansa
iltapala iltapala
dom salyer dom salyer
 1 085 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.82 MB, 1 tiedosto, 12.06.2020 19:00:52
[ + 11 - | ]

Kädet nousi ylös kalluilla

[44185] [tiedosto.mp4] [0.82 MB] [460x258] [17.64s] [] []

blm

(182)  · 

käsi

(115)  · 

ylös

(8)
13.06.2020 01:55:22
#353798 [+-] Piilota Suosittele

Voi kuinka se ihana runopoika, George Floyd, tapettiin keskellä päivää.
George ei koskaan ollut edes kärpästä tappanut.
George ei mitään huijausta olisi koskaan edes tehnyt, koska George oli ihan töissäkin. Ei ollut tarvetta kaupan kassalla soitella poliisia. Ihan oli puhdas ja ihana runopoika.
George oli aiemminkin pidätetty poliisin vainoamana ja ihan vääristä syistä. Koskaan ei tuo herkkä runopoika mitään pahaa tehnyt, vaan kaikki ne poliisit, jotka vainosivat Georgea.

Ja lisäksi valkoisen miehen taakka, puuvillapellot ja etuoikeutus. Jokaisen valkoisen miehen pitää hävetä ja kumartua niin mustien kuin naisten edessä. Feminismivasemmistonarratiivi määrittelee sen, mikä on sananvapautta ja oikeaa puhetta! Jos olet toista mieltä, sinä kuulut vankilaan, oikeastaan sinut pitää nylkeä ja tappaa, mustan miehen pitää 8 minuutin ajan tukahduttaa sinua!


Tätä on feminismivasemmistonarratiivi.
Ja kyllä, poliisin liiallinen voimankäyttö pitää saada pois ja keskellä päivää kaverin voimallisessa pitämisessä tehtiin virheitä, mutta jos musta mies heiluu aseen kanssa yön pimeydessä, poliisi suojelee vain itseään tiputtamalla henkilön pois - ja poliisivoimissa USA:ssa on kyllä myös mustia, aasialaistaustaisia ja kaikenlaisia vähemmistöjä, jotka ovat pakotettuja voimankäyttöön suojellakseen itseään rikollisilta.

[ 5 viestiä | ]