Mentos Mentos
Kovan onnen orava Kovan onnen orava
KKK on oikeasti suvakkipuolue KKK on oikeasti suvakkipuolue
Reikään tunkeutuminen Reikään tunkeutuminen
Gordon Ramsay & Danny Devito Gordon Ramsay & Danny Devito
kissakuva kissakuva
ruff ruff ruff ruff
Slayjerin pleikkari Slayjerin pleikkari
:) :)
spurdo :DDD spurdo :DDD
Raittiusleiri Raittiusleiri
Tähän on hyvä asettua :3 Tähän on hyvä asettua :3
Olisipa parempi keino... Olisipa parempi keino...
Nugetit Nugetit
Mars mars Mars mars
Ei kestänyt elämää Ei kestänyt elämää
Terveempi ajattelutapa Terveempi ajattelutapa
Kummisetä Kummisetä
Bongfiini Bongfiini
FPS-Doug FPS-Doug
taputus taputus
RASMUS RASMUS
alttaasseen siitä :D alttaasseen siitä :D
historiaa historiaa
 669 näyttökertaa, 4 viestiä, 2.71 MB, 1 tiedosto, 04.06.2020 11:23:16
[ + 3 - | ]

Tätä varmaan kohta täälläkin

[43854] [tiedosto.mp4] [2.71 MB] [460x460] [52.92s] [] []

07.06.2020 13:13:34
#351863 [+-] Piilota Suosittele

>>350414

Jenkeissä on mustia aikas paljon. Ja tulihan se orjakapinakin kun valtava määrä orjia päätti, että nyt riittää. Sen jälkeen kiellettiin, että orja ei saa knataa teräasetta missään julkisella paikalla. Noh, yhdessä vaiheessa sekoontunut possu tappoi ihmisiä ja orja tappoi possun. Sai ensin juhlaa, että tappoi tappajan. Jonka jälkeen tuomittiin kuolemaan teräaseen kantamisesta julkisella paikalla.

Orjameininki oli paljon muutakin. Talonpojat eivät saaneet työtä, koska orjan ostaminen oli murto-osa hinnasta mitä talonpoika saa palkkaa. JOpa köyjillä ihmisillä oli varaa ostaa orja. Talonpojat lähtivät sitten lätkimänä monesta paikasta. Vailla töitä, vailla elämää.

Juttelin Patvinsuon hoitajan kanssa, joka on Metsähallituksen palkkalistoilla. Ovat ulkoistaneet nyt kokonaan polttopuiden viennin, ja alueiden hoidon. Aluetta hoitaa nyt paikallinen firma, jolla ei ole hajuakaan ulkoilu-reiteistä tai niiden käytöstä. Sen lisäksi 9 euron työvoima on löytänyt tiensä myös sinne. Sillä siellä alettiin käyttämään 9 euron 3 viikon työpaikkoja.

Orjatyövoima.

[ 4 viestiä | ]