Anomuumit hyökkää Venäjää vastaan Anomuumit hyökkää Venäjää vastaan
Positiivinen mummeli Positiivinen mummeli
Hopojen yö Hopojen yö
The Birthday - Stupid (2006) The Birthday - Stupid (2006)
Jack Bros. (Virtual Boy) - Level 2 (Grim Reaper's Cavern) Jack Bros. (Virtual Boy) - Level 2 (Grim Reaper's Cavern)
ohjuksia siviileille ohjuksia siviileille
fast an furious fast an furious
Ikävöi kamuaan Ikävöi kamuaan
Ne pienet erot, osa6. Ne pienet erot, osa6.
Huora- Njet Vlad Huora- Njet Vlad
Kim Jong Kim Jong
mee nyt vittuu mee nyt vittuu
Putin hävitti pandemian maailmasta Putin hävitti pandemian maailmasta
Fiona Wade Fiona Wade
vitun mannet vitun mannet
Doge ist golden leikkaus fo'sho Doge ist golden leikkaus fo'sho
Gondola kommunikoi ikkunoin Gondola kommunikoi ikkunoin
Pormestareissa on eroja.. Pormestareissa on eroja..
bayraktar bayraktar
Halvauksen oireet Halvauksen oireet
Ravun talvivarustus Ravun talvivarustus
Sotaa pakenevia. Sotaa pakenevia.
Venäjä voitti 100-0. Feministit takas keittiöön Venäjä voitti 100-0. Feministit takas keittiöön
Repo luolaston viimeaikaisen käsittelyn jäljiltä Repo luolaston viimeaikaisen käsittelyn jäljiltä
 679 näyttökertaa, 4 viestiä, 2.71 MB, 1 tiedosto, 04.06.2020 11:23:16
[ + 3 - | ]

Tätä varmaan kohta täälläkin

[43854] [tiedosto.mp4] [2.71 MB] [460x460] [52.92s] [] []

07.06.2020 13:13:34
#351863 [+-] Piilota Suosittele

>>350414

Jenkeissä on mustia aikas paljon. Ja tulihan se orjakapinakin kun valtava määrä orjia päätti, että nyt riittää. Sen jälkeen kiellettiin, että orja ei saa knataa teräasetta missään julkisella paikalla. Noh, yhdessä vaiheessa sekoontunut possu tappoi ihmisiä ja orja tappoi possun. Sai ensin juhlaa, että tappoi tappajan. Jonka jälkeen tuomittiin kuolemaan teräaseen kantamisesta julkisella paikalla.

Orjameininki oli paljon muutakin. Talonpojat eivät saaneet työtä, koska orjan ostaminen oli murto-osa hinnasta mitä talonpoika saa palkkaa. JOpa köyjillä ihmisillä oli varaa ostaa orja. Talonpojat lähtivät sitten lätkimänä monesta paikasta. Vailla töitä, vailla elämää.

Juttelin Patvinsuon hoitajan kanssa, joka on Metsähallituksen palkkalistoilla. Ovat ulkoistaneet nyt kokonaan polttopuiden viennin, ja alueiden hoidon. Aluetta hoitaa nyt paikallinen firma, jolla ei ole hajuakaan ulkoilu-reiteistä tai niiden käytöstä. Sen lisäksi 9 euron työvoima on löytänyt tiensä myös sinne. Sillä siellä alettiin käyttämään 9 euron 3 viikon työpaikkoja.

Orjatyövoima.

[ 4 viestiä | ]