1995 nevö föget! 1995 nevö föget!
Pue Sakarille mopoauto Pue Sakarille mopoauto
Ilon ja onnen päivä Ilon ja onnen päivä
Sekalaista paskaa kovon uumenista Sekalaista paskaa kovon uumenista
Minuagin viduddi gäydä gerjäämässä rahaa :--DDD Minuagin viduddi gäydä gerjäämässä rahaa :--DDD
Kalaa menossa Kalaa menossa
Miehistyminen. Miehistyminen.
Apina tekee sitä mitä apina osaa Apina tekee sitä mitä apina osaa
Kokeilin. Toimii Kokeilin. Toimii
Näin ollaan tuhma kissa Näin ollaan tuhma kissa
Kaikilla on tarkoituksensa :) Kaikilla on tarkoituksensa :)
Noodlewich Noodlewich
An eyeful a day An eyeful a day
Muutama webm 24 Muutama webm 24
Missä rahat? Missä rahat?
You ate my lasaga, graffield You ate my lasaga, graffield
Kansallislaulusymboliikkaa Kansallislaulusymboliikkaa
Song of Bongos Song of Bongos
Taivasvanne on baras :D Ja Stormcloakit :D Taivasvanne on baras :D Ja Stormcloakit :D
Päivää Päivää
Appelsiinisilmä Appelsiinisilmä
Get to the choppa! Get to the choppa!
paska-ankka paska-ankka
Reaktioni kun Reaktioni kun
 851 näyttökertaa, 7 viestiä, 1.32 MB, 1 tiedosto, 28.05.2020 15:40:17
[ + 4 | ]

pyöräilykausi

[43640] [0.mp4] [1.32 MB] [854x480] [13.00s] [] []

pyöräily

(13)
29.05.2020 00:30:05
#348017 [+1] Piilota Suosittele

Voi vittu mitä menua, saatana :D

Ei perkele tulis mittään jos näkis livenä tuommosta. Jos joku sannoo, että vammasille ei saa nauraa niin niitä sais vettää turpaan. Mutta vähän asiallisemmin, niin se on ihan helevetin hienua että vammasille on tämmösiäki mahollisuuksia. Vaikka ois minkälainen fyysinen vamma niin se on aina lievempää sorttia ku vaikka vihervasemmistolaisuus tai muute henkiset oireet. Kaivelin tuossa muistiarkkua niin kaikkien niien kauheuksien seasta löyty semmonenkin väittämä, että se oli joku Postin ingenjööri joka rakenti (ohojeitten ja osien mukkaan) yhelle paikalliselle Kärppä-fanille semmosen rullatuolin, että se pystyy ohojaamaan sitä pelekällä mehupillillä.

Se on monesti kattomassa pelejä siellä vammasten osastolla, pää sätkii miten sattuu, enkä oo koskaan kuullu sen puhuvan. Sillä on siinä ihimetuolissaan joku helevetin putki millä se pystyy ohojaileen sitä toolia ihan tuolla liikenteen seassa täysin ittenäisesti. Ku en oo tietenkään sen kans porissu, ku tuskin se etes pystyis päästelemmään semmosia ääniä mitä ymmärtäisin, niin kaippa se on ihan järjissään silti, ku kulukee ittekseen minne vaan sillä sähkötuolillaan pääsee.

Kroppa vaan ei toimi, sätkii ja pätkii miten sattuu ja sen pää näyttää tekevän jotaki jatkuvaa munakasta, ku veivaa ees taas non-stoppina. Hirviä kohtalo semmonen. Itte oisin ajanu ainaki laaniskaan jos ois semmonen liikkumisen ja olemisen suhteen. Tosin vetihän se Stephen Hawkingiki vuosikymmeniä pelekkänä raatona.

24.01.2025 07:13:03
#675621 [+-] Piilota Suosittele

Niin jaa, tossa ku kattelee tota menoa niin tää on varmaan aikakoneen avulla kuvattua pätkää Oulun pyöräbaanoista. Nekin on punasia ja fillaristien meno on just eikä melkeen.

[ 7 viestiä | ]