Koirot ja kisset Koirot ja kisset
Meanwhile in India Meanwhile in India
resrviläis liitto resrviläis liitto
Toad Toad
pokemon kortit pokemon kortit
VHS koulussa VHS koulussa
maalaus maalaus
Bruce Lee vs Iso Neekeri Bruce Lee vs Iso Neekeri
Kattokaa ny miten Saksa on kasvanu sadassa vuodessa Kattokaa ny miten Saksa on kasvanu sadassa vuodessa
Kolmannessa persoonassa itsestään puhuva 🤣 Kolmannessa persoonassa itsestään puhuva 🤣
Haha. Nelson Mandelaki sai banaanin. \o Sieg Heil Haha. Nelson Mandelaki sai banaanin. \o Sieg Heil
Ebrahim osa 2. Ebrahim osa 2.
Olutkikka kamujen kera Olutkikka kamujen kera
Sau Li Sau Li
Valot päällä Valot päällä
Sähgöaudon aggu Sähgöaudon aggu
Mustalaiset larppaa Mustalaiset larppaa
Brad Pitt Brad Pitt
ei näin ei näin
Brass Against Brass Against
Kylä-Harakka Kylä-Harakka
tärpätti ankka tärpätti ankka
natsapuri natsapuri
suihkussa suihkussa
 505 näyttökertaa, 3 viestiä, 0.2 MB, 1 tiedosto, 05.04.2020 14:19:37
[ + 1 - | ]

THL - Muutama tuhat testiä riittää varmasti

[41547] [tiedosto.png] [0.2 MB] [691x1838] [] []
tiedosto.png

thl

(19)

korona

(299)

koronavirus

(11)

testaus

05.04.2020 14:49:55
#327379 [+-] Piilota Suosittele

Ja tänään oli taas juttu, kuinka THL:n kelkka on kääntynyt ja uskovat, että voitaisiin hybridimallilla vapauttaa rajoituksia ja jäljittää korona-ketjuja.

Ihan viimeinen homma olisi lähteä nyt rajoituksia purkamaan ja katsoa kaatuvien joukkoa toukokuussa.

THL voisi ennen aivopierujensa heittelyä soittaa vaikka HUS:in ylijohtajalle ja sen jälkeen parille lääkärille ja vielä puolelle tusinaa hoitajia ja kysyä, että ollaanko auvoisissa tilanteissa kun aurinkokin ulkona paistaa ja voidaanko poistaa rajoituksia.

Eihän siellä HUS:issa ole kuin pulaa tarvikkeista, hoitajista ja lääkäreistä jo nyt ja pelkäävät, että tehohoitopaikat loppuvat vähitellen.

THL:n jannut henkilökohtaiseen vastuuseen ja vankeustuomioon töppäilyistään.
Ja jokainen poliittisella jäsenkirjalla siellä muniaan (tai naapurin munia) vatkaava YT-neuvotteluissa mäkeen ja asiantuntijoita paikalle + laajentaminen niin, että varmasti kuunnellaan aina kaikessa sairaanhoitopiirejä ja todellisia kentällä olevia ihmisiä.

[ 3 viestiä | ]