Midäs däällä on buuhattu :3 - kokoelma Midäs däällä on buuhattu :3 - kokoelma
venäläinen esileikki venäläinen esileikki
Mies Mies
Pizeria Pizeria
Suomalaiset samurait (SF-tuotanto, 1998, trailer) Suomalaiset samurait (SF-tuotanto, 1998, trailer)
haloo? haloo?
nälkänen lintu nälkänen lintu
Kisse tekee päätöksiä aamuteellä Kisse tekee päätöksiä aamuteellä
Isoille tytöille Isoille tytöille
Shakkikatti-ahmatti Shakkikatti-ahmatti
niinku Rinteen hallitus niinku Rinteen hallitus
leif hiiri ja angela ankka leif hiiri ja angela ankka
Äänestäjä Äänestäjä
Ei paljon järkeä lähettäjällä Ei paljon järkeä lähettäjällä
niin paljon asiaa :3 niin paljon asiaa :3
Kreationistit Kreationistit
Kellotusalusta Kellotusalusta
Australia Australia
raikun sparrikaveri raikun sparrikaveri
Meme töihi Meme töihi
Hyllyntyhjennysapulainen Hyllyntyhjennysapulainen
Imatran osaamista :D Imatran osaamista :D
Mental Exercise to Develop Occult Powers Mental Exercise to Develop Occult Powers
PAM PAM
 825 näyttökertaa, 9 viestiä, 0.17 MB, 1 tiedosto, 27.03.2020 17:09:27
[ + 18 - | ]
👑 Plussatuin 27.03.2020.

Pysykää kotona.

[41226] [mokillepakoo.png] [0.17 MB] [630x3608] [] []
mokillepakoo.png

pysykää

 · 

kotona

(7)  · 

korona

(297)
27.03.2020 18:56:46 | 18:58:30
#323252 [+-] Piilota Suosittele

>>323184
Itse pidän helvetin paljon suurempana huolena ja pelkona Espanjasta jatkuvalla syötöllä Suomeen kuskattavia paratiisipakolaisia, jotka ovat saaneet mennä ja tehdä mitä ovat lystänneet kuten rähmiä pullia ABC:llä Tampereella. Nyt vasta on myönnetty, että on tehty virheitä.

Nyt sitten on joku SPR:n täti antamassa jonkun blanketin kentällä ja pari lappua, että älkää nyt julkisiin hypätkö ja sillee tällee. Ja nehän hyppää.

Kun HUS:in iso kaveri sanoo, että ne kaverit pitäisi laittaa lentokenttähotelliin pakkokaranteeniin, niin svedumamma-Henriksson tulee sanomaan, että ihmisoikeudet, lait ja sillee tällee tollee.

Jumalauta, nyt on valmiustilapoikkeustilasotatilapandemiaepidemia ja ei ole mitään eväitä suojata kansaa, vaan antaa ameebojen raahustaa tappamassa ihmisiä?!?!?!?!?!?!?!

Ja ensimmäinen amnestypaska tai muu hihhuli, joka oikeasti puhuu ihmisten oikeuksista, pitää tartuttaa koronaan heti ja toivoa, että osuu se vähemmistöprosentti kohdalle ja joku asiat ymmärtävä sen sijaan selviää. Kauheata puhetta? No voi voi.

Mietitään vaikka matematiikkaa pienillä luvuilla..
Suomessa 5,5 miljoonaa ihmistä. Otetaan epätodellisen pieni 35% sairastumisaste. 1,9 miljoonaa koronatartuntaa. Otetaan siitä epätodellisen pieni 1% kuolemisaste. Vajaa 20000 kuollutta. Sinun, minun, hänen... meidän sukulaisiamme, läheisiämme - tai meitä.
Kuolleissa ei ole vain "ikivanhoja", vaikka siellä viikatemiehen kyläilemisen mahdollisuus onkin suurempi.
Ja sitten puhutaan paratiisista häntä koipien välissä palaajien oikeuksista... tai Uudeltamaalta karkaavien tylyttämisestä kun poliisin ohjeiden vastaisesti lähtevät mökkeilemään tai muualla olevaan kakkosasuntoon. Pampulla päähän näitä puolustelevia ihmisiä - siis myös.

[ 9 viestiä | ]