perse 3 perse 3
Huoh... Huoh...
nyt on lähtö lähellä nyt on lähtö lähellä
Meloni Meloni
hei hei mitä kuuluu hei hei mitä kuuluu
Koronaborn Koronaborn
Pikatsuja Pikatsuja
Habs luolastomiitissä 2 Habs luolastomiitissä 2
Piia Kattelus Perussuomalaisiin Piia Kattelus Perussuomalaisiin
sellaset psykoosit sellaset psykoosit
pelkuruus ei kannata koskaan pelkuruus ei kannata koskaan
Dickhardille omistettu ^^ Dickhardille omistettu ^^
Ruoka on pöydässä Ruoka on pöydässä
Hyvää vappua Hyvää vappua
Kappas, alienit on jo täällä Kappas, alienit on jo täällä
Virgin Ellie vs Chad Abbie Virgin Ellie vs Chad Abbie
Shoppailukikka Shoppailukikka
Conan karanteenissa 3 Conan karanteenissa 3
Et vie sitä roskapussia perkele Et vie sitä roskapussia perkele
Rasist streamer 1 Rasist streamer 1
Media Media
Tässä kehoitetaan kohteliaasti olemaan kuvaamatta Tässä kehoitetaan kohteliaasti olemaan kuvaamatta
Haram Haram
Presentaatio Presentaatio
 1 203 näyttökertaa, 9 viestiä, 0.17 MB, 1 tiedosto, 27.03.2020 17:09:27
[ + 18 - | ]
👑 Plussatuin 27.03.2020.

Pysykää kotona.

[41226] [mokillepakoo.png] [0.17 MB] [630x3608] [] []
mokillepakoo.png

pysykää

 · 

kotona

(8)  · 

korona

(299)
27.03.2020 18:56:46 | 18:58:30
#323252 [+-] Piilota Suosittele

>>323184
Itse pidän helvetin paljon suurempana huolena ja pelkona Espanjasta jatkuvalla syötöllä Suomeen kuskattavia paratiisipakolaisia, jotka ovat saaneet mennä ja tehdä mitä ovat lystänneet kuten rähmiä pullia ABC:llä Tampereella. Nyt vasta on myönnetty, että on tehty virheitä.

Nyt sitten on joku SPR:n täti antamassa jonkun blanketin kentällä ja pari lappua, että älkää nyt julkisiin hypätkö ja sillee tällee. Ja nehän hyppää.

Kun HUS:in iso kaveri sanoo, että ne kaverit pitäisi laittaa lentokenttähotelliin pakkokaranteeniin, niin svedumamma-Henriksson tulee sanomaan, että ihmisoikeudet, lait ja sillee tällee tollee.

Jumalauta, nyt on valmiustilapoikkeustilasotatilapandemiaepidemia ja ei ole mitään eväitä suojata kansaa, vaan antaa ameebojen raahustaa tappamassa ihmisiä?!?!?!?!?!?!?!

Ja ensimmäinen amnestypaska tai muu hihhuli, joka oikeasti puhuu ihmisten oikeuksista, pitää tartuttaa koronaan heti ja toivoa, että osuu se vähemmistöprosentti kohdalle ja joku asiat ymmärtävä sen sijaan selviää. Kauheata puhetta? No voi voi.

Mietitään vaikka matematiikkaa pienillä luvuilla..
Suomessa 5,5 miljoonaa ihmistä. Otetaan epätodellisen pieni 35% sairastumisaste. 1,9 miljoonaa koronatartuntaa. Otetaan siitä epätodellisen pieni 1% kuolemisaste. Vajaa 20000 kuollutta. Sinun, minun, hänen... meidän sukulaisiamme, läheisiämme - tai meitä.
Kuolleissa ei ole vain "ikivanhoja", vaikka siellä viikatemiehen kyläilemisen mahdollisuus onkin suurempi.
Ja sitten puhutaan paratiisista häntä koipien välissä palaajien oikeuksista... tai Uudeltamaalta karkaavien tylyttämisestä kun poliisin ohjeiden vastaisesti lähtevät mökkeilemään tai muualla olevaan kakkosasuntoon. Pampulla päähän näitä puolustelevia ihmisiä - siis myös.

[ 9 viestiä | ]