Vedin vöneriä (vege döner) 3 päivää ja voin sanoa, että ei tällä ilmasto pelastu. Pierut haisi niin pahalle, että piti olla ikkuna jatkuvasti auki ja lämmityskulut nousi. Puhumattakaan siitä metaanin määrästä mikä ilmakehään lähti.
>>307631 Oli viimeset risat niin pistin veitellä siivuiksi. Ostin kilon pötkön ja höyläsin siitä juustohöylällä ihan kebabin näkösiä lastuja, mutta toi loppu pala oli niin hankala, että päätin olla lisäämättä omien rystysten nahkaa mukaan. Muutenkin noita ei paljoa tartte paistaa ennen kuin menävät kovaksi hiileksi ja ei tartte olla "läpi kypsä" toisin kuin lihaversio.
>>307596 Ite just pari viikkoa sitten jätin lihan pois ruokavaliosta ja ei ne pierut haise kun pari päivää aluksi vaikkakin aika kohtuuttoman pahalle. Ihan kun ois sellukattila perseessä. Korvasin lihan pavuista valmistetuilla tuotteilla. Tota vöneriä en ookkaan vielä kokeillu.
[
11 viestiä
|
]
⭰
kokkausvinkki
Juhannusmättöjä
Tämän takia demari kuoli nälkään.
Patonkia (ciabatta) leipää
Ruokatauko
Feels rötv man :3
Kissakuvia
nomskista
nimi lapselle
Jamal syö kärbä
Ateria
Nekkulin jekkulit
Kurnau
Tämmöinen homomainen mini annos
Jahas, mitä meillä tänään on?
Ei se oo pöhölö joka pyytää.. vaan se joka maksaa;)