Vedin vöneriä (vege döner) 3 päivää ja voin sanoa, että ei tällä ilmasto pelastu. Pierut haisi niin pahalle, että piti olla ikkuna jatkuvasti auki ja lämmityskulut nousi. Puhumattakaan siitä metaanin määrästä mikä ilmakehään lähti.
>>307631 Oli viimeset risat niin pistin veitellä siivuiksi. Ostin kilon pötkön ja höyläsin siitä juustohöylällä ihan kebabin näkösiä lastuja, mutta toi loppu pala oli niin hankala, että päätin olla lisäämättä omien rystysten nahkaa mukaan. Muutenkin noita ei paljoa tartte paistaa ennen kuin menävät kovaksi hiileksi ja ei tartte olla "läpi kypsä" toisin kuin lihaversio.
>>307596 Ite just pari viikkoa sitten jätin lihan pois ruokavaliosta ja ei ne pierut haise kun pari päivää aluksi vaikkakin aika kohtuuttoman pahalle. Ihan kun ois sellukattila perseessä. Korvasin lihan pavuista valmistetuilla tuotteilla. Tota vöneriä en ookkaan vielä kokeillu.
[
11 viestiä
|
]
⭰
Setämiehen märkä uni
Käärmeenkäsittelijä
Mina laita huva yrjökebab ja sina suoda
Hygienia kohdillaan
Annosten asettelua
En tiiä
Nyt maistuu tämmönen mättö
Pettymys
Lihavauva
-_-
läski
Ime sitä
Katoavat ihmiset ?:3
Lauantain leipäjonon lootti
Juuh, elikkäs kermainen salamikinkkukiusaus
Hyi helvetti
Kuinkas sitten kävikään?
Patonkia (ciabatta) leipää
Hyvää hot dogia
Ihan paskaa ja tuotu thaimaasta asti
nomskista
Kana-Tonnikala-Jalopeno-Kaiser-Pastasalaatti
Maksapihvit puikilaperunoilla ja kermaisella viinikastokkeella