Vedin vöneriä (vege döner) 3 päivää ja voin sanoa, että ei tällä ilmasto pelastu. Pierut haisi niin pahalle, että piti olla ikkuna jatkuvasti auki ja lämmityskulut nousi. Puhumattakaan siitä metaanin määrästä mikä ilmakehään lähti.
>>307631 Oli viimeset risat niin pistin veitellä siivuiksi. Ostin kilon pötkön ja höyläsin siitä juustohöylällä ihan kebabin näkösiä lastuja, mutta toi loppu pala oli niin hankala, että päätin olla lisäämättä omien rystysten nahkaa mukaan. Muutenkin noita ei paljoa tartte paistaa ennen kuin menävät kovaksi hiileksi ja ei tartte olla "läpi kypsä" toisin kuin lihaversio.
>>307596 Ite just pari viikkoa sitten jätin lihan pois ruokavaliosta ja ei ne pierut haise kun pari päivää aluksi vaikkakin aika kohtuuttoman pahalle. Ihan kun ois sellukattila perseessä. Korvasin lihan pavuista valmistetuilla tuotteilla. Tota vöneriä en ookkaan vielä kokeillu.
[
11 viestiä
|
]
⭰
Tein ruokaa
Pihvi (ei se Mr) porisee pannulla
Hodari kaikilla mausteilla
Ruokahommia
Nyt maistuu tämmönen mättö
Luolaston kokit vauhdissa
mika mika vikana
Kissakuvia
syöminen
Spydäriä
Maistuisko?
Ihan paskaa ja tuotu thaimaasta asti
Midäs bendeleddä
intialaisia makuelämysiä
Tässä pitää tietää Antarktiksen ainoa kebabbila. McMurdossa
iltapalaa
ruoka-aika
Toi perkele vetelee meitin safkat
Tämmönen päivä
Ruokatauko
Ruuanlaitto on mukavaa
Imaisee pieruja
armeija ruuat
Maksapihvit puikilaperunoilla ja kermaisella viinikastokkeella