Normi suvakki. Normi suvakki.
Muhq Muhq
No niinpä tietenkin. No niinpä tietenkin.
Aksolotli Aksolotli
Amatipelaajat Amatipelaajat
Eggman Eggman
huora huora
7 down 7 down
Demarit TAAS ... Demarit TAAS ...
Veitikka tuli takaisin Veitikka tuli takaisin
Jouko ja Väykky Jouko ja Väykky
luovutuslista luovutuslista
Sokea koira Sokea koira
Rakentava palautteeni telialle Rakentava palautteeni telialle
Tonnikalapihvi höysteillä Tonnikalapihvi höysteillä
Koneistaja Koneistaja
titfuck titfuck
Vasemmiston osaamista osa 466. Vasemmiston osaamista osa 466.
Spandex Spandex
Päivi Räsäsen innoittamana Päivi Räsäsen innoittamana
Mitäs tyllerö miettii?;) Mitäs tyllerö miettii?;)
Uusin pleikkapeli. Uusin pleikkapeli.
vasurin päivä pilalla vasurin päivä pilalla
outie outie
 786 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.14 MB, 1 tiedosto, 08.02.2020 23:01:39
[ + 6 | ]

Ilmastonmuutos on Nightwishin syytä

[39437] [0.jpg] [0.14 MB] [519x1487] [] []
0.jpg

nightwish

(7)  · 

feissarimokat

(147)  · 

uv-säteily

 · 

planeetan tuho

 · 

facebook

(181)  · 

planeetta

(7)  · 

kuolema

(81)
08.02.2020 23:45:27
#304625 [+-] Piilota Suosittele

Ilmasto ja ylipäätään planeettamme tila (mm. muovia täynnä olevat meret) on toki tärkeä asia, mutta kun media on saanut yhdet jos toiset Tiinat sekoilemaan ja hallitusta myöten tehdään mielipuolista mikronäpräystä, jotta Gretat ja Tiinat saisivat nukkua yönsä rauhassa.

Jos ilmastorahasto oikeasti keskitetään cleantech-innovaatioiden yritystueksi, se on sentään hyvä asia, mutta pahoin pelkään, että muutama paikallinen Himanen + muut Hyvä Veli -koplarit ottavat kivat rahat taskuihinsa ja Samariini keskittyy vain verottamaan ja rankaisemaan työtä tekevää luokkaa harhaluuloissansa, joihin kuuluu mm. 2030 liikenteen päästövähennykset.

09.02.2020 00:48:12
#304654 [+-] Piilota Suosittele

Voitais muuten laittaa tulille kampanja "pakastimet ilmastonmuutosta vastaan" ja jäädyttää niin paljon jääkuutioita kuin pakastimesta lähtee!

09.02.2020 23:44:43
#304997 [+-] Piilota Suosittele

Hahhah.. voihan perse mitä tolloja maa päällään kantaa.

Kun lapset olivat taaperoita, ruoanlaittoon meni vaimon osalta 10-15 minuuttia pidempään kuin mun (30s) (koskee myös petipuuhia joten turpa kii), koska luki artikkelin jossa mikroaallot säteilyttävät ruokaan myrkyllistä säteilyä.

Meni puol vuotta kehittää teoria miten selittää miksi se ei ole mahdollista. Mansplaining tai joku vammanen uudissana.

[ 5 viestiä | ]