uralin taa uralin taa
Kevätbörhiäiset :3 Kevätbörhiäiset :3
runkku-iida runkku-iida
hyvin loogista hyvin loogista
että mitähän vittua ? toi moskun brofiili on rikki että mitähän vittua ? toi moskun brofiili on rikki
Kiltin koiron rötväysruno :3 Kiltin koiron rötväysruno :3
Moi :3 Moi :3
porkkana kuuluu pitsaan porkkana kuuluu pitsaan
Burgerkoira Burgerkoira
Kalakaveri Kalakaveri
Luolastolainen luonnossa Luolastolainen luonnossa
Final boss of tech support Final boss of tech support
Saimaa säästää kurkkua Saimaa säästää kurkkua
Maistuisko pizza? Maistuisko pizza?
Liikkuvat nivelet Liikkuvat nivelet
Unilelu Unilelu
Hyvää pitsaa Hyvää pitsaa
tule tänne, tule tule tule tänne, tule tule
jesus christ how ebin :D jesus christ how ebin :D
sä oot homo sä oot homo
teitä on varoitettu teitä on varoitettu
Väistäkää Väistäkää
2deep4mi 2deep4mi
iidushka iidushka
 873 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.05 MB, 1 tiedosto, 19.11.2019 00:46:02
[ + 2 - | ]

Iiris

[36867] [FB_IMG_1574113158255.jpg] [0.05 MB] [960x540] [] []
FB_IMG_1574113158255.jpg

19.11.2019 00:58:17
#272535 [+-] Piilota Suosittele

Kollektiivisessa närkästyksessäni huomaan välillä, että minun on vaikea tuntea aitoa sympatiaa näiden rikosten uhreja kohtaan. Tunnen houkutusta ajatella, että naiset saavat sitä, mitä pyytävät. Yritän kuitenkin olla ajattelematta näin. Koska kaikki naiset eivät ole sellaisia kuin Iiris. Raiskaukset tulevat joka tapauksessa lisääntymään. Koska näin ollen yhä useampi nainen tulee joka tapauksessa raiskatuksi, toivon hartaasti, että uhrinsa sattumanvaraisesti valitsevien saalistajien kynsiin jäisivät oikeat naisihmiset. Vihervasemmistolaiset maailmanparantajat ja heidän äänestäjänsä. Mieluummin he kuin joku muu. Heihin ei tehoa mikään muu kuin se, että monikulttuuri osuu omaan nilkkaan.

19.11.2019 01:03:20
#272538 [+-] Piilota Suosittele

>>272535
~vuos sitten ruottissa ählämit raiskas suvakin. Konnarit kuttu poliisin paikalle, mutta suvakki selitti ettei halua mitään ongelmia pojille, koska ovat kokeneet lähtömaissaan niin kauheita asioita. Suvakki on suvakki vaikka joukolla raiskais.

19.11.2019 08:51:39 | 09:06:17
#272579 [+-] Piilota Suosittele

Tyhmältähän se kuulostaa jos lukee vain artikkelin otsikon. Jos kuitenkin jaksaa kuunnella itse videon pääsee paremmin jyvälle:

"No ehkä koskettavinta tässä Suostumus2018 kampanjan aloittamisessa oli se valtava määrä ihmisiä, jotka ihan jo sen kampanjan vuoksi tuli kertomaan omista kokemuksistaan ja kuinka nopeasti kävi ilmi, että ne raiskauskokemukset on aika arkinen asia varsinkin suomalaisille nuorille tytöille. Moni tietää tai tuntee jonkun joka on tullut raiskatuksi ja joka on vasta vuosien kuluttua ymmärtänyt, että näin on käynyt ja valitettavan moni on myös kokenut sitä väkivaltaa itse".

Irrottamalla asian kontekstistaan ja jättämällä otsikon lukematta on helpompi kyhätä olkinukke. Näin rajakki voi muodostaa rinkirunkkuryhmän. Toisin kuin rajakit, Iiris on huolissaan kaikista raiskauksista, ei vain ulkomaalaistaustaisten suorittamista raiskauksista.

[ 7 viestiä | ]