Paholaisen teloittaja anime Paholaisen teloittaja anime
Muinaiset roomalaiset bikinit Muinaiset roomalaiset bikinit
Pappi luolastossa Pappi luolastossa
Pikku-lauantain kunniaksi Pikku-lauantain kunniaksi
Paul Reubens Paul Reubens
vitun neekeri et koske mun autoon vitun neekeri et koske mun autoon
kulli saatana kulli saatana
Lapinlahden Linnut Lapinlahden Linnut
ulosajo ulosajo
köhikset köhikset
Täs mä sukeltamas luolastoon Täs mä sukeltamas luolastoon
Keke hoitaa Keke hoitaa
vihreä minuutti vihreä minuutti
Hyi saatana Hyi saatana
Tätä kaikkea Persut eivät ole Tätä kaikkea Persut eivät ole
Ihana mies Ihana mies
Ihmeen list'ä Ihmeen list'ä
Kevät toi muurarin Kevät toi muurarin
voimamies voimamies
"Anteeksi, oliko tämä koppi varattu?" "Anteeksi, oliko tämä koppi varattu?"
Hemulin vehnäjauhot Hemulin vehnäjauhot
LP levyn tekoa LP levyn tekoa
Uraaliin niin että nuppi tutisee Uraaliin niin että nuppi tutisee
unohtumaton yö. unohtumaton yö.
 939 näyttökertaa, 13 viestiä, 0.12 MB, 1 tiedosto, 14.12.2017 01:04:56
[ + 14 - | ]

Joulukalenteri 2017 - Luukku 14: "Scarlett ja joulupallo&am

[3644] [Scarlett-ja-joulupallo.jpg] [0.12 MB] [1262x1000] [] []
Scarlett-ja-joulupallo.jpg

14.12.2017 01:38:21
#12826 [+-] Piilota Suosittele

Meikäläisenkin eräässä Joulutarinassa esiintyy Scarlett, en tosin muista oliko se virallinen luukku :/ Enkä myöskään piirtänyt sitä vaan varastinn sen härskisti yhestä internet-nimisestä paikasta.

13.02.2022 02:09:03
#547288 [+-] Piilota Suosittele

>>547277
Ensteks tietysti suunniteltiin mitä halutaan ja samalla etsittiin kuvia Scarlettista. Lopulta löytyi oikea ja siitä treisattiin ääriviivat ja silmien paikat. Sitten piirrettiin Scarlett hyvin ylimalkaisesti (viivoja on varsin vähän, noin reilut 200 kertaa nostettiin kynä tabletista). Jokainen piirros on aina jonkunlainen tyylikokeilu.

Sitten googleteltiin miltä suupallo näyttää kun se on tungettu suuhun, kuinka paljon suu aukeaa, miten paljon huulet venyvät ja kuinka paljon kasvojen alaosan muoto muuttuu? Sen jälkeen hahmoteltiin Scarlettin suu uudelleen ja yritettiin säilyttää leuan muoto, joka on lähinnä luuta ja jonka muoto ei juuri muutu. Sitten lisättiin pallo ja hienosäädettiin huulia sekä poskien lommoja. Huulien paikkaa piti etsiä jonkin aikaa, jotta pallo näyttäisi olevan juuri oikealla syvyydellä.

Aikaa meni eniten oikean anatomian löytämiseen. Scarlettin kasvojen alaosan Scarlettimaisuus oli tärkeä säilyttää, muutoin kuva olisi näyttänyt typerältä.

[ 13 viestiä | ]