Väliaikaisesti Väliaikaisesti
Läähpuuh! Läähpuuh!
Nyt tapahtuu 👍 Nyt tapahtuu 👍
ihastus ihastus
Hit on own nilkka Hit on own nilkka
Joakim apu Joakim apu
Selviytymys ohjeita Selviytymys ohjeita
me naiset me naiset
Kahvinkeittäjän varamies Kahvinkeittäjän varamies
Behm ja elämän tarkoitus Behm ja elämän tarkoitus
Pasi Viheraho Pasi Viheraho
Löysin meidän kommuunille kodin Löysin meidän kommuunille kodin
neekerit vittuun kaikkialta neekerit vittuun kaikkialta
Otatsä muijalta pataan? Otatsä muijalta pataan?
Voi saatana Voi saatana
Et oo ikinä tehnyt noin Et oo ikinä tehnyt noin
finland yes finland yes
nätti tyttö nätti tyttö
Ihmeellinen Iivanan teknologia Ihmeellinen Iivanan teknologia
Pyöräkikkailija Viola Brand Pyöräkikkailija Viola Brand
Hullu nainen Hullu nainen
Näin.. Näin..
Haha :D Haha :D
ihan nainen ihan nainen
 1 213 näyttökertaa, 13 viestiä, 0.12 MB, 1 tiedosto, 14.12.2017 01:04:56
[ + 14 - | ]

Joulukalenteri 2017 - Luukku 14: "Scarlett ja joulupallo&am

[3644] [Scarlett-ja-joulupallo.jpg] [0.12 MB] [1262x1000] [] []
Scarlett-ja-joulupallo.jpg

14.12.2017 01:38:21
#12826 [+-] Piilota Suosittele

Meikäläisenkin eräässä Joulutarinassa esiintyy Scarlett, en tosin muista oliko se virallinen luukku :/ Enkä myöskään piirtänyt sitä vaan varastinn sen härskisti yhestä internet-nimisestä paikasta.

13.02.2022 02:09:03
#547288 [+-] Piilota Suosittele

>>547277
Ensteks tietysti suunniteltiin mitä halutaan ja samalla etsittiin kuvia Scarlettista. Lopulta löytyi oikea ja siitä treisattiin ääriviivat ja silmien paikat. Sitten piirrettiin Scarlett hyvin ylimalkaisesti (viivoja on varsin vähän, noin reilut 200 kertaa nostettiin kynä tabletista). Jokainen piirros on aina jonkunlainen tyylikokeilu.

Sitten googleteltiin miltä suupallo näyttää kun se on tungettu suuhun, kuinka paljon suu aukeaa, miten paljon huulet venyvät ja kuinka paljon kasvojen alaosan muoto muuttuu? Sen jälkeen hahmoteltiin Scarlettin suu uudelleen ja yritettiin säilyttää leuan muoto, joka on lähinnä luuta ja jonka muoto ei juuri muutu. Sitten lisättiin pallo ja hienosäädettiin huulia sekä poskien lommoja. Huulien paikkaa piti etsiä jonkin aikaa, jotta pallo näyttäisi olevan juuri oikealla syvyydellä.

Aikaa meni eniten oikean anatomian löytämiseen. Scarlettin kasvojen alaosan Scarlettimaisuus oli tärkeä säilyttää, muutoin kuva olisi näyttänyt typerältä.

[ 13 viestiä | ]