Mums Mums
Polttopalloa Polttopalloa
kuvasanaleikki kuvasanaleikki
Good dogs Good dogs
Keila kikkailee Keila kikkailee
Sormuksen teko Sormuksen teko
Muh european heritage Muh european heritage
Niin! >:3 Niin! >:3
Blur Blur
Tiikerin hampaan poisto Tiikerin hampaan poisto
En kaipaa terveyssaarnojasi >:3 En kaipaa terveyssaarnojasi >:3
Master Kjeh Master Kjeh
Eyeball man Eyeball man
Käsin piirretyt tissit Käsin piirretyt tissit
Jonnen kaste Jonnen kaste
Montakos niitä syytettyjä taas olikaan...? Montakos niitä syytettyjä taas olikaan...?
Vasilinsaaren strelka aamulla Vasilinsaaren strelka aamulla
Koskettava tarina siiasta Koskettava tarina siiasta
Nettisivut Paavo Pesusienen esittäminä Nettisivut Paavo Pesusienen esittäminä
Taikuri Max taikoi torakoita kax Taikuri Max taikoi torakoita kax
Autoileva kansa 3 Autoileva kansa 3
Homoako? Homoako?
Jimmy tarjoilee Jimmy tarjoilee
O hi! Low five! O hi! Low five!
 558 näyttökertaa, 10 viestiä, 0.06 MB, 1 tiedosto, 07.08.2019 21:19:22
[ + 7 - | ]

Nuo yhdistäisi niin tulisi maailman vaarallisin juttu

[32826] [tiedosto.jpg] [0.06 MB] [619x433] [] []
tiedosto.jpg

nokia

(15)  · 

vs

(10)  · 

älypaska

 · 

luuri

07.08.2019 21:39:17
#232980 [+-] Piilota Suosittele

Toisaalta, ennen tartti olla erikseen puhelin, kamera, cd-soitin, karttakirja tai navigaattori jne..nyt pärjää yhdellä laitteella.

07.08.2019 23:55:21
#233013 [+-] Piilota Suosittele

Kestäähän se akku nyt vittu pidempään tossa ja toisessakin sen vuorokauden, ja mun nykysessä 60€ duuniluurissa kestää ~5pv.

Toinen luuri on vain hauskanpitoa varten. Ei puheluita eikä viestejä mutta hyvä olla varalla ja musiikkiin sekä videoihin.

09.08.2019 13:43:50
#233442 [+-] Piilota Suosittele

>>233427
Huh ~1300 ja 1500€ puhelimia. Faijalla on semmonen minkä voi viskata järveen (siten ettei se vaurioidu :D) tai pudottaa lähes mistä vaan vaikka naulan päälle, akku kestää 2 viikkoa, tavallisen älypuhelimen ~6" luokkaa, mutta paksuus 20-30mm. Ei kerro hintaa. Sano vaan että kallis.

Mulla on semmonen jota ei saa näppäinlukkoon, ja kuukauden päästä se on täynnä pölyä, hikeä ja purua, eikä mene takuuseen. En mä ota takuuta joka on yli 25% puhelimen hinnasta. Normitakuu tietysti on.

19.11.2021 02:02:27
#518704 [+1] Piilota Suosittele

Voi sitä vitutuksen määrää kun teini rakkauden riitojen takia paiskoin välillä noksun 3210 kipsilevy seinään ja arvaahan sen, 3210 oli ihan kunnossa mutta seinässä oli yht.4kpl nokialaisen mentäviä reikiä.
Kerran puolestaan pikku broidi tuli jotain homottelemaan kun istuin sohvalla tekstailemassa ja no puhelin lensi päin veljen otsaa *kops*, veli otti hetken lukua sillävälin kun minä manasin että eikait akku irronnut etsiessäni "halkoa" tuolin takaa.
Siinä oli kaikinpuolin kestävä puhelin, ei voi kuin haaveilla niistä kestävyys ominaisuuksista nyky lelujen kanssa.

[ 10 viestiä | ]