No eipä se tilannetta pelastaisi vaikka yhdysvallat tai intia tekisivät jotain. Tarkemmin kun ajattelee niin kiinankaan ei tartte tehdä mitään kun kattaa vain vajaan kolmasosan. Mutta ne MUUT! Niiden pitäis kyllä tehdä jotain.
172438 Valtion propagandakanava saisi itse järjestää rahoituksensa. Vituttaa osallistua kaikenmaailman kommunistien ja multikultti apinoiden palkanmaksuun.
>>172473 Eikö tuossa pitäisi käyttää myös tervettä järkeä kun tenttejä katselee? Ihan samoin kuin piti käyttää tervettä järkeä edellisellä kerralla kun persujen äänestäjät uskoivat populistisiin puheisiin ja kuvittelivat että yksi puolue kykenee hallituksessa tekemään isoja muutoksia maahanmuuttopolitiikkaan.
>>172497 Vaikka kuinka oli katsellessa terve järki mukana niin ei mahtanut minkään, että leuka loksahti ja ääneen piti ihmetellä parin pj.n aivopieruja.
[
6 viestiä
|
]
⭰
Suomi pelastaa!
yksityiskoneet
Vihervasemmisto
Ilmastonmuutoksen syytä tuokin
suvakkien pettymys
Valikoiva tiedeusko
Viimeinen nauhoitus hapsista ennen karkumatkaa
kaikki mukaan pelastamaan ilmastoa
Ohhoh
Ilmasto muuttuu, mutta pysytään faktoissa
Olisihan elitismiä kuunnella ketään asiaa tutkinutta