Housut Housut
rööki apu apustus rööki apu apustus
Manaus Manaus
Vituttaisi olla kyydissä Vituttaisi olla kyydissä
kumpi näyttelijä kumpi näyttelijä
Onnen kräkipiippu Onnen kräkipiippu
Nenämuna Nenämuna
Joni Weiner Joni Weiner
Laita insinööri suunnittelemaan taloa-Lopputulos Laita insinööri suunnittelemaan taloa-Lopputulos
kessun kasvatus part.4 kessun kasvatus part.4
Elämän koulu Elämän koulu
laita helvettihin se valo laita helvettihin se valo
Niccat Niccat
Tasa-arvo Tasa-arvo
Vauhtipasta Vauhtipasta
Ryhdy vegaaniksi niin voit jatkaa homoilua. Ryhdy vegaaniksi niin voit jatkaa homoilua.
pantifasist pantifasist
Lätty lätisee Lätty lätisee
Booberella Booberella
onko liskojen yö onko liskojen yö
Psyduck käyttää hämäyksen Psyduck käyttää hämäyksen
Rauhan sopimus Rauhan sopimus
Improvisoi, sovella, nujerra Improvisoi, sovella, nujerra
Hubs, meni hiekkaa varpaanväliin Hubs, meni hiekkaa varpaanväliin
 1 118 näyttökertaa, 13 viestiä, 0.15 MB, 1 tiedosto, 08.03.2019 16:16:59
[ + 7 - | ]

Ilon ja onnen Rinne

[25974] [ilon-ja-onnen-rinne.jpg] [0.15 MB] [1075x1080] [] []
ilon-ja-onnen-rinne.jpg

antti rinne

(16)  · 

hallitus

(111)  · 

nauru

(87)
08.03.2019 16:53:46
#169084 [+-] Piilota Suosittele

...kamala on ajatella sitäkin vaihtoehtoa, että seuraavassa hallituksessa on vihreät tai kommarit. Jumalauta ne voi olla siellä molemmat. Vuoden päästä puhutaan Sipilän hallituksesta jo arvostavaan sävyyn. Sdp, vihr ja vas samassa hallituksessa tuhoaa tämän maan lopullisesti.

08.03.2019 17:05:51
#169087 [+-] Piilota Suosittele

>>169085 mistä vitusta työttömille ja köyhille riittää rahaa lapioitavaksi?? Vastaan itse: keskiluokasta. Rikkaita on kuitenkin niin vähän, ettei niiltäkään älyttömiä voi kupata.

Vittu tätä on jo nyt nähty, että aloilla, missä riittää valoon reagointi ja äänen tunnistaminen, vingutaan lisää liksaa. Imbesillihommista max 1800€. Joo sillä ei juhlita ei, mutta missä vitussa lukee, että työstä, johon kelpaa erämaan insinöörikin, pitäisi elämän olla yhtä orgiaa?

08.03.2019 20:10:13
#169163 [+-] Piilota Suosittele

>>168149 tämä voisi olla ainoa järkevä tapa

>>169148 ei auta, siellä ei hksinkertaisesti ole riittävän laaja-alaista osaamista. Se nyt vaan ei riitä valtakunnantason politiikkaan, että on joku kapean alan painopistealue, mistä jankkaa vuodesta toiseen. Mietipä skenaariota, että jostain ihmeen syystä vaikka piraattipuolue ja persut nappais yhteensä 130 edustajaa. Ei vittu, siinä olis vähintään 80 hakkaraista - tai vieläkin tyhmempää..

08.03.2019 22:20:17
#169198 [+-] Piilota Suosittele

>>169166
Sehän se ongelma onkin, kun kaikki on samaa paskaa eri aatteen alla...

Persut yritti olla erinlainen, mutta myivät nahkansa aika halvalla. Demokratia vaatii joustoja ja myönnytyksiä, mutta ei hinalla millä hyvänsä. Yrittivät hieroa itsestään sitten sinisen nimen alla suuurta pelastajaa kun UUDEN auton hinta tippui 1500e. Äänestäjäkunnasta 1/1000 on varaa ostaa pakka uusi ajoneuvo. Toisaalta nykyään niin yhden asian puolue kuin olla ja voi.

08.03.2019 22:38:12
#169204 [+-] Piilota Suosittele

Oletan ihan näin, että suomen tila syvenee vain. Työn teettäminen ihmisillä vähenee ja rahan tarve kasvaa kasvamistaan. Tulee stoppi kaikkeen totuttuun kyllä, se on jo aika varma juttu.

[ 13 viestiä | ]