Elon Musk kieltäytyy boikotoimasta Venäjää Elon Musk kieltäytyy boikotoimasta Venäjää
Venäläisen nationalistin kassa väittely Venäläisen nationalistin kassa väittely
Kun Ukrainasta ei tule arabimiehiä.. Kun Ukrainasta ei tule arabimiehiä..
Ajat muuttuvat Ajat muuttuvat
Sota on alkanut Sota on alkanut
Tästä Putte muistetaan Tästä Putte muistetaan
bayraktar bayraktar
sosiaalinen media sosiaalinen media
Huora- Njet Vlad Huora- Njet Vlad
herätys herätys
Sokoksen Sanna. Sokoksen Sanna.
Jotain samaa? Jotain samaa?
Helsinki Helsinki
Demarit osa 465. Demarit osa 465.
Mykraine Mykraine
Doge ist golden leikkaus fo'sho Doge ist golden leikkaus fo'sho
Das auto Das auto
ilmastohätätila ilmastohätätila
Myöhäisilta tertsillä Myöhäisilta tertsillä
Putin vihaa homoja ja transuja! Putin vihaa homoja ja transuja!
Muutamia ohjuksia ne sonoo.. Muutamia ohjuksia ne sonoo..
Putin ja lopullinen ratkaisu Putin ja lopullinen ratkaisu
Eivät halua vapautua Eivät halua vapautua
artikla 5 artikla 5
 1 322 näyttökertaa, 13 viestiä, 0.15 MB, 1 tiedosto, 08.03.2019 16:16:59
[ + 7 - | ]

Ilon ja onnen Rinne

[25974] [ilon-ja-onnen-rinne.jpg] [0.15 MB] [1075x1080] [] []
ilon-ja-onnen-rinne.jpg

antti rinne

(16)  · 

hallitus

(111)  · 

nauru

(90)
08.03.2019 16:53:46
#169084 [+-] Piilota Suosittele

...kamala on ajatella sitäkin vaihtoehtoa, että seuraavassa hallituksessa on vihreät tai kommarit. Jumalauta ne voi olla siellä molemmat. Vuoden päästä puhutaan Sipilän hallituksesta jo arvostavaan sävyyn. Sdp, vihr ja vas samassa hallituksessa tuhoaa tämän maan lopullisesti.

08.03.2019 17:05:51
#169087 [+-] Piilota Suosittele

>>169085 mistä vitusta työttömille ja köyhille riittää rahaa lapioitavaksi?? Vastaan itse: keskiluokasta. Rikkaita on kuitenkin niin vähän, ettei niiltäkään älyttömiä voi kupata.

Vittu tätä on jo nyt nähty, että aloilla, missä riittää valoon reagointi ja äänen tunnistaminen, vingutaan lisää liksaa. Imbesillihommista max 1800€. Joo sillä ei juhlita ei, mutta missä vitussa lukee, että työstä, johon kelpaa erämaan insinöörikin, pitäisi elämän olla yhtä orgiaa?

08.03.2019 20:10:13
#169163 [+-] Piilota Suosittele

>>168149 tämä voisi olla ainoa järkevä tapa

>>169148 ei auta, siellä ei hksinkertaisesti ole riittävän laaja-alaista osaamista. Se nyt vaan ei riitä valtakunnantason politiikkaan, että on joku kapean alan painopistealue, mistä jankkaa vuodesta toiseen. Mietipä skenaariota, että jostain ihmeen syystä vaikka piraattipuolue ja persut nappais yhteensä 130 edustajaa. Ei vittu, siinä olis vähintään 80 hakkaraista - tai vieläkin tyhmempää..

08.03.2019 22:20:17
#169198 [+-] Piilota Suosittele

>>169166
Sehän se ongelma onkin, kun kaikki on samaa paskaa eri aatteen alla...

Persut yritti olla erinlainen, mutta myivät nahkansa aika halvalla. Demokratia vaatii joustoja ja myönnytyksiä, mutta ei hinalla millä hyvänsä. Yrittivät hieroa itsestään sitten sinisen nimen alla suuurta pelastajaa kun UUDEN auton hinta tippui 1500e. Äänestäjäkunnasta 1/1000 on varaa ostaa pakka uusi ajoneuvo. Toisaalta nykyään niin yhden asian puolue kuin olla ja voi.

08.03.2019 22:38:12
#169204 [+-] Piilota Suosittele

Oletan ihan näin, että suomen tila syvenee vain. Työn teettäminen ihmisillä vähenee ja rahan tarve kasvaa kasvamistaan. Tulee stoppi kaikkeen totuttuun kyllä, se on jo aika varma juttu.

[ 13 viestiä | ]