onnellinen mies onnellinen mies
Abdi ja jalkapallo Abdi ja jalkapallo
ihana nainen ihana nainen
loppu se dokaaminen loppu se dokaaminen
pokemon kortit pokemon kortit
Vasemmisto kosiskelee duunareita Vasemmisto kosiskelee duunareita
Meanwhile in India Meanwhile in India
Museovirasto Museovirasto
pohjaanpalo pohjaanpalo
Mind fuck Mind fuck
Spede Spede
Ykkösaamu 2020.03.14 - Asko Järvinen ja Heikki Pel Ykkösaamu 2020.03.14 - Asko Järvinen ja Heikki Pel
Ebrahim osa 2. Ebrahim osa 2.
Eiliset läskeilyt saatana Eiliset läskeilyt saatana
potku persauksille potku persauksille
fugg nigolai fugg nigolai
Pakkaustukku ei tahdo asiakkaita :D Pakkaustukku ei tahdo asiakkaita :D
Yksi palaute ja FIUUUU Yksi palaute ja FIUUUU
NordStream3 NordStream3
B.A.T.M.A.N pelastaa B.A.T.M.A.N pelastaa
Hyllymbvyör Hyllymbvyör
Hevosella Helsinkiin Hevosella Helsinkiin
Ketä omistaa kaikki ulkomaan uutislähteet? Ketä omistaa kaikki ulkomaan uutislähteet?
Blackvomit ja Rapunaama ovat juutalaisia homopedareita Blackvomit ja Rapunaama ovat juutalaisia homopedareita
 936 näyttökertaa, 10 viestiä, 0.09 MB, 1 tiedosto, 11.01.2019 18:25:39
[ + 5 - | ]

Mahdollista vain suomessa

[22771] [tiedosto.jpg] [0.09 MB] [721x696] [] []
tiedosto.jpg

muslimi

(205)  · 

pään

(5)  · 

leikkaus

(40)  · 

irti

(25)  · 

ehdollista

 · 

sota

(190)  · 

rikos

(24)
11.01.2019 19:28:28
#145557 [+-] Piilota Suosittele

>>145539 on siinä minusta jonkinlainen vivahde-ero että leikatako päätä kuolleelta taistelijalta vaiko elävältä siviililtä, mitä tämän mainitun taistelijan järjestö mielellään harrastaa. Mutta en minä tiedä, jaetaanko pelkästä ruumiin häpäisystä yleensä sitten ehdotonta vankeutta?

12.01.2019 19:16:14
#145973 [+-] Piilota Suosittele

>>145600 Voiko tästä vetää sen johtopäätöksen että olet itse eri mieltä, eli että mielestäsi ei ole yhtään sen moitittavampaa irroittaa päätä elävältä siviililtä kuin kuolleelta taistelijalta? Tämä sopii huonosti yhteen sen kanssa kuinka huolissasi tunnut olevan siitä että IS-taistelijaa, jopa kuollutta sellaista, kohdellaan hänen ihmisarvoaan kunnioittavalla tavalla. Itseltäni kyllä loppuu sympatiat kesken vaikka väärinhän se toki on.

Äkkiä finlexiä selaillen tähän on varmaankin sovellettu rikoslain 17 luvun 12 pykälää jonka mukaan joka käsittelee hautaamatonta ruumista pahennusta herättävällä tavalla on tuomittava hautarauhan rikkomisesta sakkoon tai vankeuteen enintään yhdeksi vuodeksi. Tuomio ei siis ole edes lievimmästä päästä.

[ 10 viestiä | ]