F1 nykyään F1 nykyään
päästä sisään :3 päästä sisään :3
tits tits
Pitihän se arvata Pitihän se arvata
Hjalliksella on asiaa Hjalliksella on asiaa
Lobsters Lobsters
Darkwood fanart. Darkwood fanart.
Pittääpi paikkansa, vitun konekuskit Pittääpi paikkansa, vitun konekuskit
tuutulaulu :3 tuutulaulu :3
Moikka meen nukkuun Moikka meen nukkuun
Feministin logiikka on paras logiikka Feministin logiikka on paras logiikka
hei sinä hei sinä
Kirkki lauleskelee Kirkki lauleskelee
miten pitkä :3 miten pitkä :3
Jutkujen lisääntymisriitti Jutkujen lisääntymisriitti
Vauva Vauva
intredasting intredasting
Siskolla on börheimpiä bendeleitä ikinä! Siskolla on börheimpiä bendeleitä ikinä!
Friendly fire, aggro ja Make parittaa Friendly fire, aggro ja Make parittaa
hui kauheata :3 hui kauheata :3
Jääräpää :D Jääräpää :D
Kupla Kupla
voi ei :3 voi ei :3
🤗Homeschool🤩 🤗Homeschool🤩
 815 näyttökertaa, 11 viestiä, 0.11 MB, 1 tiedosto, 26.11.2018 16:24:46
[ + 11 - | ]

Ylen journalismi

[20942] [tiedosto.png] [0.11 MB] [1516x261] [] []
tiedosto.png

27.11.2018 00:50:40
#125617 [+-] Piilota Suosittele

Suomen pitäisi panostaa Hollywoodin kanssa kilpaileviin elokuvatuotoksiin kansainvälisillä kielillä. Oscar-näyttelijöitä ainakin löytyy enemmän kun tarve on.

28.11.2018 08:16:16 | 11:48:36
#125943 [+-] Piilota Suosittele

>>125897
Jep. Googletin puolestasi ja sieltä tuli ohjeet miten kaltaisesi neiti pitää alapäänsä puhtaana. Typeryyteesi taas ei ole ratkaisua, sen kanssa joudut vain elämään.

Googletteluviittauksesi on muuten mainio osoitus siitä miten helvetin tyhmäksi olet jäänyt. Googlettamalla voi käytännössä saada vahvistuksen mille tahansa ajatukselle ja maailmankatsomukselle. Sen kun vain poimii hakutuloksista ne jotka vastaavat omia ennakkokäsityksiä ja laittaa vastauksena jollekiin jonka kuvittelee olevan yhtä tyhmä kuin itse. Googlea käyttäessä ei tarvitse olla minkäänlaista ennakkotietoa asioista. Voi olla vaikka yhtä kouluttamaton kuten sinä.

28.11.2018 16:18:30
#126144 [+-] Piilota Suosittele

>>126108
Älä projisoi neitimäisyyttäsi minuun. Voimme sopia että se on ihan sinun oma juttusi.

Oho, löysit oikein vuodelta 2015 näkemyksiäsi vastaavan tapauksen. Kylläpä olet googletellut ahkerasti. Olisit samalla googletellut niitä pesuvehkeitä.

Mikä sun pointtisi on? Sekö että vain sinun näkemyksiäsi edustavan puolueen edustaja saa olla kommentoimassa asioita telkkarissa? Taidat olla vajakimpi kuin koskaan osasin kuvitella. Miksi et kaivaisi samalla myös niitä tapauksia kun YLEllä on ollut kommentoimassa Persu.

[ 11 viestiä | ]