Suomen oma nokinatsi Suomen oma nokinatsi
Murakka Murakka Murakka Murakka
Taas yks luolaston tunnareista Taas yks luolaston tunnareista
Jotain sisään Jotain ulos. Jotain sisään Jotain ulos.
Oho eiku Oho eiku
Taktista pornoa Taktista pornoa
Kuka on homo? Kuka on homo?
Homojen kokemuksia Homojen kokemuksia
remove gondola remove gondola
anna maistiainen anna maistiainen
merellä tuulee merellä tuulee
vartija vartija
Ettei tarvi enää toiste kertoa teille apinoille Ettei tarvi enää toiste kertoa teille apinoille
Finland är kaksikielinen land Finland är kaksikielinen land
Maanantai fiilikset Maanantai fiilikset
Jutkujen simppaajat Jutkujen simppaajat
netflix ransut :D netflix ransut :D
cullicaruselli cullicaruselli
börheät kamerukset :3 börheät kamerukset :3
Rotta pakenee Rotta pakenee
Humanismi Humanismi
Huittikset ameriikan persuille Huittikset ameriikan persuille
fuwamoco fuwamoco
kiina kiina
 635 näyttökertaa, 4 viestiä, 1.4 MB, 2 tiedostoa, 25.11.2018 11:06:56
[ + 4 | ]

Lontoossa

[20901] [black-friday.mp4] [1.33 MB] [460x574] [] []
[20900] [black-friday2.jpg] [0.07 MB] [620x348] [] []
black-friday2.jpg

black

(39)  · 

friday

 · 

ei

(145)  · 

ruuhkaa

25.11.2018 13:39:28
#125141 [+-] Piilota Suosittele

Onkohan brittejäkin kustu samalla tavalla silmään kun suomalaisiakin, eli Xtuote 49€ elokuussa. Xtuote katoaa valikoimista syyskuussa. Xtuote tulee taas lokakuussa myyntiin hintaan 69€, marraskuun black friday(viikko) Xtuote hintaan 49/54/59€ kun hinta aiemmin 69€. Seuraavan vuoden tammikuu loput Xtuotteet 39€ koska vanha malli / valikoimasta poistuva tuote. Itse kun vertailin hintoja ja ihmettelin"olemattomia" alennuksia, niin kieltämättä tuli hieman markkinoinnin uhri olo (huijattu olo), kun vertaa jenkkien alennuksiin jotka vähintään -30% ja hulluimmat -80%.

25.11.2018 17:12:48
#125187 [+-] Piilota Suosittele

>>125141 Kannattaa olla kriittinen kaikkien kauppojen tarjousten suhteen ihan muutenkin vaikkei oliskaan mikään erikoispäivä ja kattoo mitä sama tavara maksaa jossain muualla tai on aikaisemmin maksanut. Kaikki nää superalet on ihan suunniteltu juttu, oikeissa hinnoissa ei ole niin paljoa katetta että pystyisi myymään niin paljon isolla alennuksella. Ja on se osittain tapahtunut jo suomessa vaikkei ihan niin iso juttu olekaan kuin jenkeissä.

30.07.2021 13:49:10
#485012 [+-] Piilota Suosittele

Black Friday. Jenkkilässähän se tarkoittaa todellakin monissa tuotteissa, että sen saa ostettua 90% alennuksella. Suomessa Balckbitchday tarkoittaa lähinnä, että hinta on ovh:sta laskettu 5 euroa.

[ 4 viestiä | ]