sanna marin sanna marin
Olihan se arvattava 🤗 Olihan se arvattava 🤗
Kjäh kjäh, 17 Kjäh kjäh, 17
True nudist flashing True nudist flashing
marssi kissa marssi kissa
Päivää Päivää
Matematiikka on saatanasta Matematiikka on saatanasta
kanalle kävi hassusti kanalle kävi hassusti
Galja Gimli Galja Gimli
huippuimuri huippuimuri
Känninen ämmä Känninen ämmä
Kaikki menee aina pieleen :( Kaikki menee aina pieleen :(
R.I.P mursu R.I.P mursu
Sammakko ei vaan enää jaksanut elää Sammakko ei vaan enää jaksanut elää
sähkö apu sähkö apu
Ihana Sanna♥️😅 Ihana Sanna♥️😅
Menneitä kuvia. Menneitä kuvia.
Hyvin vetää meidänkin Sanna. Hyvin vetää meidänkin Sanna.
True nudist flashing True nudist flashing
Oleellista Oleellista
Länsimaiden rappion syy Länsimaiden rappion syy
Jumalx10 Lavis Jumalx10 Lavis
Siitäs sait Putin! Siitäs sait Putin!
Uuh Uuh
 759 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.04 MB, 1 tiedosto, 05.10.2018 12:12:18
[ + 5 | ]

True sentristi

[18813] [0.jpg] [0.04 MB] [781x576] [] []
0.jpg

sentristi

 · 

feel

 · 

wojak

(20)
05.10.2018 14:15:21
#105684 [+-] Piilota Suosittele

105629

Asioissa on usein monta puolta ja kaaosmainen määrä muuttujia huomioon otettaviksi, mihin ainakaan oma yksinkertaisuuteni ei kokemukseni pohjalta riitä, ja epäilen vahvasti ettei varmaankaan kovin monella muullakaan. Joten en sitten tiedä että miksi olisi parempi vaihtoehto heitellä voimakkaasti johonkin suuntaan olevia mielipiteitä suhteellisesti hyvin vähäisten tietojen pohjalta ihan vain koska "minusta tuntuu"? Siihen, että onko sentrismi yksi autismin pahimmista muodoista, en osaa ottaa kantaa.

05.10.2018 14:50:52
#105691 [+-] Piilota Suosittele

105629 t. aivan vitun alkukantaisesti ja impulsiivisesti käyttäytyvä wannabe alfamake jolla ei ole edes itsetietoisuutta kuinka impulsiivinen ja ennustettavissa olevaa hänen käyttäytymisensä on.

Mutta ei siinä, yleensä tosin lievästi autistiset tyypit on oikeastaan älykkäämpiä.
Sentrismi ei tarkoita apoliittisuutta vaan sitä että heidän näkemyksensä ovat paljon maltillisemmat. Sentristisiä mielipiteitä ei myöskään pysty tiivistämään paskoihin sloganeihin esim. "Matut vittuun suomesta" tai "tuhoa rasismi tuhoa fasismi". Teidän ääripäiden riitely on vitun lapsellista riitaa kahden osapuolen välillä joissa molemmat näkee toisen osapuolen "pahana" (Pahuuskin on konseptina aivan vitun moraalisesti mädättävä termi koska ihminen vain tuomitsee jonkun pahana eikä ikinä opi mitä se on) ja itsensä "hyvänä".
Vittu jätkä on kyllä degeneraatti, voisit mennä elämään luolaan ja harrastamaan keräilijäkulttuuria koska olisit vaan vitusti sopeutuneempi sille aikakaudelle.

06.10.2018 15:25:24
#106128 [+-] Piilota Suosittele

105629 unohat mestarillisesta yhtälöstäsi ihmisen joka kykenee muodostamaan mielipiteensä mutta joka silti on erittäin keskellä poliittista kompassia. ihan kuin ajattelisit mustavalkoisesti tai jotain

13.11.2019 02:26:23
#269862 [+-] Piilota Suosittele

>>106128
Täähän se. Ei kaikkeen tässä elämässä tarvitse poliittista lokerointia, vaikka välillä kyllä keskusteluja seuratessa siltä tuntuukin..

Ihan vanmanen tuo koko jako.

[ 4 viestiä | ]