kun pyykkikone on rikki kun pyykkikone on rikki
Enemy stand! Enemy stand!
Alkuaineet Alkuaineet
Paint-Joulukalenteri 2017 Luukku 2 Paint-Joulukalenteri 2017 Luukku 2
Puhui itsensä pois pussystä Puhui itsensä pois pussystä
Munavolkkari Munavolkkari
Kissen kymmenykset :3 Kissen kymmenykset :3
tissit mainittu tissit mainittu
Kikki nälänhädässä Kikki nälänhädässä
Nauravat nakkiriisit Nauravat nakkiriisit
Niilo Stöö Niilo Stöö
loikka loikka
Poterokoira Poterokoira
Kuudes luukku Kuudes luukku
Paint-Joulukalenteri Luukku 8 Paint-Joulukalenteri Luukku 8
GLOM GLOM
100v 100v
:3 :3
Tasapainoista :3 Tasapainoista :3
Dan Canuck Dan Canuck
Väritesti Väritesti
Sivua ei löydy Sivua ei löydy
PAM PAM
Hehe Hehe
 932 näyttökertaa, 12 viestiä, 2.14 MB, 1 tiedosto, 23.09.2018 15:21:51
[ + 5 - | ]

36 faktaa 36 sukupuolesta

[18256] [36-genders-36-facts.webm] [2.14 MB] [1280x720] [] []

fakta

(10)  · 

sukupuoli

(23)  · 

tumblr

(13)
24.09.2018 19:43:15
#100889 [+-] Piilota Suosittele

>>100886
Samaa ribaletta kuin ysärillä homouden tabun alkaessa taittaa selkäänsä nousi myös kaikki irviminen miten homous on valinta ja miten ne on kaikki samaan aikaan heikkoja ja typeriä mutta myös jostain syystä hemmetin vaarallisia.
Siis tuon transsukupuolisuuden osalta. Loputhan tuossa on aikalailla vittuilijoiden keksimiä.

24.09.2018 23:22:15
#101001 [+-] Piilota Suosittele

>>100889 Okei, tässä nää epäkohdat jotka hämmenti:
1. Minuun pettyminen, kuin tämä olisi jotenkin minuun muuten liittyvä asia kuin että postasin sen tänne.
2. Satiiri ei ole vakiarvoisesti ihmis-ekskrementtiä tai siihen verrattava asia.
3. Nää 36 (21 esiteltyä) sukupuolta on ihan aikuisten oikeasti tumblr-sivuston käyttäjistön ideoimia turria ja transsukupuolta lukuunottamatta. Se, että ne on "olemassa" ei ole vittuilua 'transseille' tai transuillekaan, vaan niin sanottua trendseksuaalisuutta joka on tälläkin hetkellä todellinen ilmiö jenkeissä. Niiden "olemassaolo" on kiistämätön seksuaalisista vähemmistöistä riippumaton tosiasia.
4. Kuvittelisin sinunkin huomaavan kun olen liikekannalla jotain vastaan ja milloin vitsailen. Harrastan omatoimista tasa-arvoa, jossa kaikelle ja kaikille saa nauraa sananvapauden mukaisesti. Stephen Fryn sanoin loukkaantuminen tai itseensä ottaminen on valitettava mutta vain itse "uhrin" pään sisällä tapahtuva reaktio. Se, että joku ei pidä ihmisryhmille tai ilmiöille ilkkuvasta pilasta ei ole syy vähentää kyseistä ilkkumista. Ei haukku haavaa tee, näetsen. Tämän taakse ei minusta kuitenkaan saa asettua jos huumorin ideana on enemmän hyökkäys kuin huumori, mutta oletusarvoisesti huumorin objektiivinen idea on viihdyttää ehkä piilevän sanoman sisältäen.
5. The Game

25.09.2018 03:10:00
#101050 [+-] Piilota Suosittele

>>101001
1. Koska et normaalisti postaile suuremmin näitä öyhötyksiä, et edes "läpällä ja ironisesti" tehtyjä. Ja just halusit messiin suodatuskanavalle että sais näitä väsyneinpiä nälvintöjä pois. :3
Siinä se oikeastaan on mikä hämmenti. Ja tumbleri on täynnä rölläysaccountteja joihin tehtaillaan mahd. "cringejä" hahmoja postailemaan, jotta saadaan joko pilkattua jotain tai provottua oletettua vastapuolta.
4. En nyt tästä sillein huomannut vitsiä, tai siis ymmärrän että video on tarkoitettu kai hauskaksi mutta näen sen lähinnä vain kuluneen ilkeänä itse. Ehkä kyseessä on makuasia tai olen vain itse niin ylisaturoitunut näistä "transihmiset on feikkaajia" läpistä. :I

25.09.2018 11:56:06
#101100 [+-] Piilota Suosittele

>>101050 Imo se paskavammainen öyhötyskin omaa hauskoja aspekteja (kuten yllä). Se vain että sen saa joko odottaa tarjoiltavaksi hopealautasella (kuten yllä) tai sitten saa kahlata kaikki punaviivatut uutiset, huumoriarvottomat twitter/insta/tumblr-screencapit ja pahimmillaan monisataaviestisiä "keskusteluja" aiheesta. Olen itsekin valinnut jälkimmäisen, huumorimiehen tien. Jos se on hauskaa, me nauramme sille.

25.09.2018 18:29:30
#101235 [+-] Piilota Suosittele

>>101100
Itse koen nää enemmän kannustavaksi signaaliksi niille jotka on kympillä messissä tossa öyhöämisessä, mutta mjuu, se on kai makuasia.

[ 12 viestiä | ]